16. 7. 2014
Vodní motoristi v Jakubove
V sobotu sa v Jakubove uskutočnilo 2. kolo Majstrovstiev Slovenska vo vodnom motorizme juniorov v kategórii formula FUTURE. Organizátorom bol Oddiel vodného motorizmu v Malackách. Podujatie sa uskutočnilo pod záštitou Komisie pre vzdelávanie, mládež a šport pri MsZ v Malackách.

Prvé kolo seriálu majstrovstiev sa uskutočnilo v júni v Piešťanoch. V kategórii mladších juniorov   bolo poradie Kristián Viktorin z Malaciek, pred Filipom Feketeom a Lukášom Paulovičom z Piešťan. Medzi staršími boli najlepší Vladimír Slaný z Bratislavy, Richard Pajpach z Malaciek a Ján Hužovič z Piešťan. Po pretekoch v Jakubove čakajú pretekárov ešte dve kolá seriálu, a to 16. augusta v Piešťanoch a 6. septembra v Komárne.
V Jakubove štartovali mladí pretekári z Malaciek, Piešťan, Bratislavy a Komárna. Malačanom sa darilo. V kategórii mladších juniorov obsadili prvé tri miesta, v poradí Oliver Šíra, Kristián Viktorin a Alex Vejmelka. U starších sa víťazom stal Vladimír Slaný z Interu Bratislava, pred Michalom Jankovičom, taktiež z Interu a tretí skončil Malačan Richard Pajpach.

V súťaži družstiev o  Pohár primátora mesta Malacky /druhý ročník/ získali najviac bodov Malačania – 2750, druhé miesto patrilo Interu Bratislava so ziskom 1925 bodov a tretie Sĺňave Piešťany – 1395 bodov. Najlepší traja v jednotlivých kategóriách a najlepšie družstvá si z Jakubova odnášali domov pekné poháre a všetci upomienkové balíčky. Ceny najlepším odovzdával predseda Slovenského zväzu vodného motorizmu Vladimír Slaný, hlavný rozhodca podujatia Ing. Juraj Fencl a predseda OVM Malacky Emil Jung.

Záverom treba poďakovať  všetkým organizátorom za pekné podujatie, Malačanom za dobrú reprezentáciu, sponzorovi podujatia Autodoprave Petráš za pomoc pri zabezpečovaní akcie, no a zaželať veľa zdaru pretekárom v ďalších dvoch kolách seriálu majstrovstiev Slovenska.

A. Pašteka

26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…