19. 11. 2012
Vodní motoristi mali ďalší úspešný rok
Blíži sa termín vyhlasovania najlepších pretekárov vo vodnom motorizme na Slovensku za končiaci rok 2012. Je pravdepodobné, že slávnosť s tým spojená sa uskutoční práve v Malackách. Náš oddiel vodného motorizmu patrí na Slovensku medzi najmenšie počtom členov, no i tak bude mať opäť zastúpenie  pri vyhlasovaní výsledkov.

Emil Jung, ktorý je predsedom OVM, medzi nimi opäť bodoval. V svojej 52. pretekárskej sezóne sa stal vicemajstrom Slovenska  v triede 500 V cm³. V minulosti mu patrili dva tituly majstra Európy, tri strieborné medaily na ME a bronzová na majstrovstvách sveta. Je chvályhodné, že pozornosť je venovaná i mladým záujemcom o vodný motorizmus. V tomto roku súťažili vo formule FUTURE traja Malačania. Medzi mladšími to boli Martin Janalík a Samuel Rodák, po prvej časti dokonca patrili medzi najlepšiu trojicu, záver im trocha nevyšiel, ale budúcnosť majú pred sebou. U starších hájil malacké farby Miro Velebný, ktorý napokon skončil na ôsmom mieste. Pre juniorov už majú pripravený nový čln. Záujem o tento šport javí i najmladší z rodu Jungovcov Šimon Jung, ktorý má len 6 rokov. Treba to spomenúť, pretože najväčšie úspechy  dosahuje na Slovensku v tomto období odchovanec malackého vodného motorizmu Marián Jung, ktorý síce býva v Malackách, ale reprezentuje Duklu Banská Bystrica. V tomto roku získal titul majstra Európy v kategórii 700 cm³ a titul majstra sveta v kategórii 500 cm³.

Už sa v Malackách okrem príprav na vyhlasovanie najlepších vodných motoristov na Slovensku začali i prípravy na budúcu sezónu, a tak treba malackým vodným motoristom držať palce aby v dobrej reprezentácii nášho mesta pokračovali i roku nasledujúcom.

Anton Pašteka
Ďalšie
Práca
Oznamy
12. 4. 2024
Materská škola hľadá zamestnanca na pozíciu učiteľ/ka

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01  Malacky  informuje o voľnom pracovnom mieste. Názov…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
História
12. 4. 2024
Boli sme sa pozrieť na Enigmu z Malaciek

20. marca sa vBrne začala výstava, ktorej hlavnou hviezdou je stroj Enigma, pochádzajúci zleteckej…

Zobraziť celý článok