19. 11. 2012
Vodní motoristi mali ďalší úspešný rok
Blíži sa termín vyhlasovania najlepších pretekárov vo vodnom motorizme na Slovensku za končiaci rok 2012. Je pravdepodobné, že slávnosť s tým spojená sa uskutoční práve v Malackách. Náš oddiel vodného motorizmu patrí na Slovensku medzi najmenšie počtom členov, no i tak bude mať opäť zastúpenie  pri vyhlasovaní výsledkov.

Emil Jung, ktorý je predsedom OVM, medzi nimi opäť bodoval. V svojej 52. pretekárskej sezóne sa stal vicemajstrom Slovenska  v triede 500 V cm³. V minulosti mu patrili dva tituly majstra Európy, tri strieborné medaily na ME a bronzová na majstrovstvách sveta. Je chvályhodné, že pozornosť je venovaná i mladým záujemcom o vodný motorizmus. V tomto roku súťažili vo formule FUTURE traja Malačania. Medzi mladšími to boli Martin Janalík a Samuel Rodák, po prvej časti dokonca patrili medzi najlepšiu trojicu, záver im trocha nevyšiel, ale budúcnosť majú pred sebou. U starších hájil malacké farby Miro Velebný, ktorý napokon skončil na ôsmom mieste. Pre juniorov už majú pripravený nový čln. Záujem o tento šport javí i najmladší z rodu Jungovcov Šimon Jung, ktorý má len 6 rokov. Treba to spomenúť, pretože najväčšie úspechy  dosahuje na Slovensku v tomto období odchovanec malackého vodného motorizmu Marián Jung, ktorý síce býva v Malackách, ale reprezentuje Duklu Banská Bystrica. V tomto roku získal titul majstra Európy v kategórii 700 cm³ a titul majstra sveta v kategórii 500 cm³.

Už sa v Malackách okrem príprav na vyhlasovanie najlepších vodných motoristov na Slovensku začali i prípravy na budúcu sezónu, a tak treba malackým vodným motoristom držať palce aby v dobrej reprezentácii nášho mesta pokračovali i roku nasledujúcom.

Anton Pašteka
Ďalšie
Šport
5. 6. 2023
Boris Bojanovský je tretíkrát majstrom SR 

Basketbalová extraliga má za sebou sezónu 2022/2023. Siedmy finálový zápas v pondelok 29. mája…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
1. 6. 2023
Verejnosť proti humanitárnemu centru

Na rokovanie mestského zastupiteľstva 30. mája prišli obyvatelia mesta vo vyššom počte než obvykle…

Zobraziť celý článok