4. 2. 2022
Vodní motoristi bilancovali
Vodní motoristi OVM Benzinol Malacky sa aj v minulom roku zúčastnili na celoslovenských podujatiach v tomto športe. Najmladšie členky klubu Vivien MaďaričováElizabeth Maďaričová sa zúčastnili na majstrovstvách Slovenska v kategórii Future, kde Vivien patrilo 4. miesto a Elizabeth 7. miesto.
      Preteky Slovenského pohára v tejto kategórii boli ešte úspešnejšie, keď Vivien skončila na 3. mieste a Elizabeth na 6. mieste. Tieto preteky zorganizoval OVM Benzinol v spolupráci s druhým oddielom malackých vodných motoristov SJ Sport na vodnej ploche neďaleko Malaciek. Tieto preteky boli súčasne súťažou o Pohár primátora mesta Malacky. Preteky v kategórii Future by chceli malackí vodní motoristi opäť usporiadať i v tomto roku, 9. júla. Preteky by boli opäť súťažou o Pohár primátora mesta a súčasne kvalifikáciou na majstrovstvá sveta v tejto kategórii, ktoré sa v roku 2022 uskutočnia v Nemecku.
       Úspešne v roku 2021 pretekal i predseda oddielu vodného motorizmu, zaslúžilý majster športu Emil Jung, ktorému v minulosti patrili i medailové priečky na majstrovstvách Európy či bronzová medaila na majstrovstvách sveta. Tentoraz vybojoval 3. miesto na medzinárodných majstrovstvách Slovenska v kategórii V 500. Je to neuveriteľné, ale bola to poradí jeho už 62. vodnomotoristická sezóna. Môžeme prezradiť, že Emil Jung si pretekársky čln chystá aj na tú ďalšiu.

Text: A. Pašteka, foto: OVM Benzinol Malacky

Ďalšie
Mestská polícia
Práca
Oznamy
3. 2. 2023
Mestská polícia Malacky prijme príslušníka

Mesto Malacky vyhlasuje prijímacie konanie na obsadenie miesta – príslušník Mestskej polície…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok