18. 1. 2013
Vlaky meškajú, v Bratislave sú zafúkané výhybky - aktualizované

Ranné cestovanie vlakom do práce či do školy najmä v smere z Malaciek do Bratislavy bolo v piatok 18. 1. pre Malačanov veľmi nepríjemné a komplikované. Mnohí cestujúci bezradne postávali na stanici, vo výdajni cestovných lístkov či v čakárni a netušili, ako a či sa dostanú do svojho cieľa. Podľa informácií od konkrétnych cestujúcich sme sa dozvedeli, že ľudia tam takto postávali od skorého rána a nemali nijakú istotu, kedy bude nejaký vlak naozaj vypravený a ak bude vypravený, či ho na dlhý čas neodstavia niekde na trase. Vlak, ktorá z Malaciek odišiel okolo 6.40 h, dorazil do Bratislavy o 9.20 h.
 
“Od skorého rána komplikuje situáciu predovšetkým na Bratislavskej hlavnej stanici silný vietor, ktorý nám zafúkava výhybky, tvoria sa záveje a navyše je tam zlá viditeľnosť. ŽSR vyhlásili druhý stupeň zimných opatrení, nasadili sme všetku dostupnú techniku aj ľudí, ktorí neustále pracujú na sprejazdnení dopravnej cesty a čistení výhybiek. Niektoré vlaky stoja pred Bratislavou,“ uviedla hovorkyňa Železníc SR Martina Pavlíková, ktorá nám do telefónu povedala, že niektoré vlaky neboli vypravené, keďže pre zaviate výhybky by museli dlhý čas čakať pred Bratislavou na trati.

Meškanie vlakov sa podľa oficiálneho stanoviska ŽSR pohybuje aktuálne v rozmedzí  1,5 – 2 hodiny. „Cestujúci v uzlových staniciach boli prostredníctvom staničných rozhlasov o situácii vyrozumení, takže mali možnosť zvážiť svoje cestovanie. Cestujúcu verejnosť prosíme o pochopenie a trpezlivosť,“ obracajú sa na nás všetkých železnice a na otázky o prípadnej náhradnej autobusovej doprave odpovedajú, že v tejto situácii nie je riešením, keďže aj na cestách je situácia veľmi komplikovaná.

„Podľa prognóz predpokladáme, že okolo obeda by sa mala poveternostná situácia zlepšiť a vietor ustať,“ hovorí M. Pavlíková. Počas dnešného dňa nebude cestovanie ničím príjemným a určite ho bude sprevádzať neistota. Preto si radšej dobre zvážte, či je cestovanie naozaj nutné. Tým, ktorí nemajú na výber, radíme vopred sa informovať a dobre zvážiť spôsob dopravy, ktorý si zvolíte.

Situácia v osobnej železničnej doprave v súvislosti s problémami na bratislavskej Hlavnej stanici sa (podľa tlačovej správy vydanej v TASR o12.18 h) postupne upokojuje. Okrem rýchlikov prichádzajú a odchádzajú z Hlavnej stanice aj vlaky z Viedne a Devínskej Novej Vsi. Napriek tomu, že sa situácia zlepšuje, cestujúci musia počítať s meškaním vlakov. “To dosahuje približne 60 minút,” hovorí Slavomíra Šubrtová, hovorkyňa Železničnej spoločnosti Slovensko.

Text: T. Búbelová; Foto: -tabu-/-otano-

Ďalšie
Oznamy
1. 2. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac február 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok
Šport
30. 1. 2023
Záhoráci s výborným vstupom do druhej časti sezóny

            Hádzanári Stupavy a …

Zobraziť celý článok