6. 7. 2022
Vláčik Záhoráčik má prestávku, nahrádza ho Bajkbus. Cyklistov odvezú aj ďalšie linky

Obľúbený turistický vlak Záhoráčik v tejto sezóne nahrádza autobus Bajkbus na Záhorie. Dôvodom zmeny je rekonštrukcia železničnej trate, po ktorej mimoriadny letný vlak premáva. Podobne ako Záhoráčik, aj sezónna autobusová linka bude premávať počas víkendov. Jeho trasa vedie z centra Bratislavy cez Stupavu, Lozorno, Kuchyňu, Rohožník, Sološnicu a Plavecké Podhradie do Plaveckého Mikuláša. 

„Na výlet sa dá ísť aj autobusom a následne na bicykli. Trasa je takmer rovnaká ako jazdil vlak Záhoráčik. Bajkbus začína na bratislavskej stanici Nivy a pokračuje cez Stupavu až do Plaveckého Mikuláša. Jeho súčasťou je príves pre 30 bicyklov. Jazdiť bude pravidelne každý víkend a dni pracovného pokoja, a to až do konca septembra,“ vysvetlil František Stano, výkonný riaditeľ krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism. BajkBus jazdil zo začiatku zadarmo, no od 9. júla bude spoplatnený sumou 3 eurá za jazdu jedným smerom, nezáleží, či idete s bicyklom alebo bez. Nastúpiť a vystúpiť v zakúpenom smere môžete na ktorejkoľvej zo zastávok uvedených v tabuľke nižšie. 

V rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK) bude možné od 1. júla 2022 v regionálnych autobusoch prepravovať bicykle počas voľných dní neobmedzene a v pracovných dňoch v čase mimo špičiek (v časoch 9:00 – 13:00 a 18:00 – 6:00), rovnako ako je to vo vozidlách bratislavskej MHD. V jednom vozidle je možné so súhlasom vodiča prepravovať najviac 2 bicykle, ak to situácia vo vozidle dovoľuje.

Navyše budú od 2. júla do 4. septembra na vybraných linkách v regióne Záhorie nasadené autobusy s cyklonosičom na zadnom čele, ktorými bude možné prepraviť naraz 6 bicyklov. Takého cyklobusy budú nasadené na linkách:

  • linka 219 Bratislava – Stupava – Borinka
  • linka 240 Malacky – Záhorská Ves – Vysoká pri Morave
  • linka 250 Bratislava – Stupava – Záhorská Ves – Suchohrad
  • linka 275 Malacky – Moravský Svätý Ján – Borský Svätý Jur
  • linka 277 Malacky – Lakšárska Nová Ves – Bílkove Humence
  • linka 289 Malacky – Rohožník – Plavecký Mikuláš – Plavecký Peter

Spoje uvedených liniek umožňujúce prepravu bicyklov na cyklonosiči sú označené piktogramom bicykla v cestovnom poriadku. Preprava bicyklov na cyklonosičoch sa riadi príslušnými ustanoveniami aktualizovaného Prepravného poriadku IDS BK. V prípade plného obsadenia cyklonosiča, alebo vypravenia autobusu bez cyklonosiča, je možné prepraviť bicykel vo vozidle podľa štandardných podmienok.

-red-/TASR/imhd.sk/BSK, foto: bratislavaregion.travel

Ďalšie
Šport
15. 4. 2024
Úspešná súťaž karate v Malackách

Karate klub TJ Strojár Malacky aj tento rok organizoval regionálnu súťaž spodporou Asociácie…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Oznamy
15. 4. 2024
Stavebný úrad je oddnes do stredy zatvorený

Oznamujeme verejnosti, že z dôvodu školenia je od pondelka 15. apríla do stredy 17. apríla…

Zobraziť celý článok