27. 2. 2012
Víkendové burzy

Burza hračiek a detských kníh sa v CVČ uskutočňuje so železnou pravidelnosťou dvakrát do roka. Súčasťou „cvečkárskeho“ programu je už šiesty rok vždy na jeseň a na jar. Záujemcovia o predaj sa vopred registrujú v CVČ. Podľa slov Z. Lednárovej z CVČ sa hlásia deti, mládež, ale aj dospelí. To, čo by ste na takejto burze hľadali je jasné, ale čo tam nájdete je neuveriteľné.

Hračky a knihy pre deti všetkých vekových kategórií. Bábiky, autá, puzzle, rôzne skladačky, karty, kapsy, sponky, či vlastnoručne vyrobené náušnice a prívesky. Jednoducho široké spektrum sortimentu, ktoré vám ponúkajú aj netradiční obchodníci, ktorými sa stávajú aj školopovinné deti. Ceny sú častokrát veľmi symbolické, nájdu sa tu veci už od 1 centa.

Z. Lednárová z CVČ nám priblížila čo je hlavnou myšlienkou tohto podujatia. „Cieľov burzy je niekoľko. Vychádzame z toho, že každá hračka je len na chvíľu. Po určitom čase dieťa z nej „vyrastie“, alebo ho prestane baviť.  Na burze majú deti možnosť tieto pre nich  nepotrebné veci predať, získať  obchodnícke a komunikačné skúsenosti a ešte si aj zarobiť. Zákazníci majú zase možnosť nakúpiť za výhodné ceny.“

Súbežne sa v sobotu konala aj burza detského oblečenia v Materskom centre Vánok, ktorá je taktiež pravidelným podujatím nie len pre členky Vánku, ale aj pre mamičky. Tie takto prídu k zachovalému oblečeniu pre svojich potomkov a pri tom neminú veľa peňazí. Tento raz chceli organizátorky nápor ľudí rozdeliť tak, aby boli všetci spokojní a burza sa uskutočnila v dvoch dňoch (24.-25. 2.).

Každý si však zrejme chcel “uchmatnúť” to najlepšie a v piatok sa nakupovalo aj po 18.00, kedy mal byť oficiálny koniec. Sobota preto bola oveľa pokojnejšia a nakupujúci si mohli vychutnať pohodu, ktorá v centre vládla. Vánkarska burza je špecifická tým, že predávajúci si veci nemusia predávať sami, ale takmer všetko za nich vybavia pracovníčky Vánku. Nakúpiť si prišla približne stovka Malačanov.

Text: N. Slobodová; foto: N. Slobodová, L. Vidanová

Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
Kultúra
2. 2. 2023
Dlhoročná riaditeľka CVČ odchádza do dôchodku

Utorok 31. január bol posledným pracovným dňom pre dlhoročnú riaditeľku Centra voľného času v…

Zobraziť celý článok