27. 2. 2012
Víkendové burzy

Burza hračiek a detských kníh sa v CVČ uskutočňuje so železnou pravidelnosťou dvakrát do roka. Súčasťou „cvečkárskeho“ programu je už šiesty rok vždy na jeseň a na jar. Záujemcovia o predaj sa vopred registrujú v CVČ. Podľa slov Z. Lednárovej z CVČ sa hlásia deti, mládež, ale aj dospelí. To, čo by ste na takejto burze hľadali je jasné, ale čo tam nájdete je neuveriteľné.

Hračky a knihy pre deti všetkých vekových kategórií. Bábiky, autá, puzzle, rôzne skladačky, karty, kapsy, sponky, či vlastnoručne vyrobené náušnice a prívesky. Jednoducho široké spektrum sortimentu, ktoré vám ponúkajú aj netradiční obchodníci, ktorými sa stávajú aj školopovinné deti. Ceny sú častokrát veľmi symbolické, nájdu sa tu veci už od 1 centa.

Z. Lednárová z CVČ nám priblížila čo je hlavnou myšlienkou tohto podujatia. „Cieľov burzy je niekoľko. Vychádzame z toho, že každá hračka je len na chvíľu. Po určitom čase dieťa z nej „vyrastie“, alebo ho prestane baviť.  Na burze majú deti možnosť tieto pre nich  nepotrebné veci predať, získať  obchodnícke a komunikačné skúsenosti a ešte si aj zarobiť. Zákazníci majú zase možnosť nakúpiť za výhodné ceny.“

Súbežne sa v sobotu konala aj burza detského oblečenia v Materskom centre Vánok, ktorá je taktiež pravidelným podujatím nie len pre členky Vánku, ale aj pre mamičky. Tie takto prídu k zachovalému oblečeniu pre svojich potomkov a pri tom neminú veľa peňazí. Tento raz chceli organizátorky nápor ľudí rozdeliť tak, aby boli všetci spokojní a burza sa uskutočnila v dvoch dňoch (24.-25. 2.).

Každý si však zrejme chcel “uchmatnúť” to najlepšie a v piatok sa nakupovalo aj po 18.00, kedy mal byť oficiálny koniec. Sobota preto bola oveľa pokojnejšia a nakupujúci si mohli vychutnať pohodu, ktorá v centre vládla. Vánkarska burza je špecifická tým, že predávajúci si veci nemusia predávať sami, ale takmer všetko za nich vybavia pracovníčky Vánku. Nakúpiť si prišla približne stovka Malačanov.

Text: N. Slobodová; foto: N. Slobodová, L. Vidanová

Ďalšie
Práca
Oznamy
12. 4. 2024
Materská škola hľadá zamestnanca na pozíciu učiteľ/ka

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01  Malacky  informuje o voľnom pracovnom mieste. Názov…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
História
12. 4. 2024
Boli sme sa pozrieť na Enigmu z Malaciek

20. marca sa vBrne začala výstava, ktorej hlavnou hviezdou je stroj Enigma, pochádzajúci zleteckej…

Zobraziť celý článok