15. 3. 2017
Víkend v znamení Slovak Open Malacky 2017

V dňoch 10. až 12. marca sa v športovej hale Malina konal turnaj v stolnom tenise kadetov a minikadetov s medzinárodnou účasťou Malacky Slovak Open 2017.  Počas troch dní sa v dvanástich kategóriách stretlo takmer dvesto stolnotenisových nádejí. Účastníci boli nielen zo Slovenska, ale aj z ďalších jedenástich krajín. Svoje zastúpenie v turnaji mal aj malacký stolný tenis.

Turnaj bol rozdelený do kategórií minikadetov (ročník 2004/2005) a kadetov (2006 a mladších). Celkovo sa v chlapčenskej i dievčenskej časti odohralo dvanásť „pavúkov“, keďže sa súťažilo v tímoch, dvojhrách a zastúpenie mali aj jednotlivci. Vo väčšine zo súťaží dokázali svoju kvalitu zahraniční hráči, ktorí rozhodovali finálové zápasy vo svoj prospech. Zo slovenských stolných tenistov sa najďalej prebojovali v tímovej súťaži minikadetov Samuel PalúšekKristián Uherík, ktorí svoju púť skončili vo finále, kde prehrali so španielskou dvojicou.
Riaditeľom podujatia bol Jaromír Truksa, ktorý počas svojej bohatej stolnotenisovej kariéry získal bronzovú medailu na majstrovstvách Európy a niekoľkokrát sa zúčastnil na majstrovstvách sveta. V súčasnosti trénuje stolných tenistov v MSK Malacky. „Bola to pre nás veľká výzva. Prekvapilo nás množstvo prihlásených detí a urobili sme všetko preto, aby mohli všetci hrať,“ povedal riaditeľ turnaja. Primátor Juraj Říha vníma turnaj ako veľkú česť pre mesto: „Z týchto detí je cítiť, že majú zápal pre šport, že v srdci majú vášeň pre stolný tenis. To je to najkrajšie, čo si môžem ako primátor mesta želať, aby dobrá reprezentácia mesta nezostala iba na Slovensku, ale išla s nimi aj do ich domovských krajín.“
Športovci i ich tréneri si pochvaľovali športovú úroveň aj atmosféru v Malackách. Turnaj bol podľa J. Truksu jedinečnou príležitosťou pre mladé nádeje: „Veľmi im v dobrom závidím, že 10 až 12-ročné deti hrajú na takejto úrovni. Ja som začínal ako 9-ročný a nemal som možnosť takýto turnaj si zahrať. Niekedy by som rád vrátil svoj čas, aby som si ako chlapec mohol zmerať sily s najlepšími v Európe.“

Text: M. Binčík, foto: S. Osuský

26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…