7. 1. 2013
Vianočné stromčeky na štiepku
Kotolňa na drevnú štiepku funguje v Malackách už šesť rokov a za ten čas pravidelne po Vianociach pomáha mestu a jeho obyvateľom s užitočným využitím stromčekov na výrobu tepla. „Ľudia si už sami privykli nosiť použité stromčeky až priamo k nám, do sídla kotolne,“ povedal Daniel Slašťan, technik biomasy spoločnosti Termming, spol. s r. o., ktorá má svoju pobočku aj v Malackách.

„Spolupracujeme s mestom Malacky tak, že po zvoze stromčekov odložených na stojiskách odpadových nádob, nám ich pracovníci dovážajú priamo do kotolne, alebo na odpadové dvory. Tam ich prichádzame zoštiepkovať a štiepku z nich využijeme na vykurovanie malackých domácností,“ uviedol D. Slašťan.

Samozrejmosťou musí byť, že stromček zostane bez ozdôb, háčikov a trblietavých papierikov. To všetko sú súčasti, ktoré sa spaľovať nesmú. Často však vidíme pri kontajneroch vyhodené ihličnany s papierikmi od saloniek. Čo ak sa taký kus dostane do kotolne. Kto ho odzdobí? „To sa nestane, pretože každý stromček musí niekto prebrať. A kto chce dať stromček zoštiepkovať, musí ho dočista odzdobiť. To platí aj pre stromčeky zo zvozu,“ dodáva D. Slašťan.

T. Búbelová
ilustr. foto: S. Osuský
Ďalšie
Šport
24. 7. 2024
Vysvedčenia pre karatistov

Koniec júna je u školákov vždy spájaný s odovzdávaním vysvedčení za dosiahnuté výsledky v škole.…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
22. 7. 2024
Okresný súd Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste

Okresný súd Malacky informuje o voľnom štátnozamestnaneckom mieste v dočasnej štátnej službe vo…

Zobraziť celý článok