7. 1. 2013
Vianočné stromčeky na štiepku
Kotolňa na drevnú štiepku funguje v Malackách už šesť rokov a za ten čas pravidelne po Vianociach pomáha mestu a jeho obyvateľom s užitočným využitím stromčekov na výrobu tepla. „Ľudia si už sami privykli nosiť použité stromčeky až priamo k nám, do sídla kotolne,“ povedal Daniel Slašťan, technik biomasy spoločnosti Termming, spol. s r. o., ktorá má svoju pobočku aj v Malackách.

„Spolupracujeme s mestom Malacky tak, že po zvoze stromčekov odložených na stojiskách odpadových nádob, nám ich pracovníci dovážajú priamo do kotolne, alebo na odpadové dvory. Tam ich prichádzame zoštiepkovať a štiepku z nich využijeme na vykurovanie malackých domácností,“ uviedol D. Slašťan.

Samozrejmosťou musí byť, že stromček zostane bez ozdôb, háčikov a trblietavých papierikov. To všetko sú súčasti, ktoré sa spaľovať nesmú. Často však vidíme pri kontajneroch vyhodené ihličnany s papierikmi od saloniek. Čo ak sa taký kus dostane do kotolne. Kto ho odzdobí? „To sa nestane, pretože každý stromček musí niekto prebrať. A kto chce dať stromček zoštiepkovať, musí ho dočista odzdobiť. To platí aj pre stromčeky zo zvozu,“ dodáva D. Slašťan.

T. Búbelová
ilustr. foto: S. Osuský
Ďalšie
Šport
5. 6. 2023
Boris Bojanovský je tretíkrát majstrom SR 

Basketbalová extraliga má za sebou sezónu 2022/2023. Siedmy finálový zápas v pondelok 29. mája…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
1. 6. 2023
Verejnosť proti humanitárnemu centru

Na rokovanie mestského zastupiteľstva 30. mája prišli obyvatelia mesta vo vyššom počte než obvykle…

Zobraziť celý článok