27. 12. 2012
Vianoce bez väčších problémov - aktualizované
Nikomu nezostala v krku kosť z kapra a dokonca ani mestská polícia neriešila prípady, ktoré by sa vymykali z normálu. Viac problémov ako na Štedrý deň a počas Vianoc priniesla posledná adventná nedeľa, na ktorú viacerým zostala nemilá spomienka. Mrznúci dážď a poľadovica doslova vyhnali ľudí aj zo Zámockého parku, kde sa rozdávala kapustnica pre všetkých ľudí dobrej vôle a konal sa program poslednej adventnej nedele.

Podľa hovorkyne Nemocničnej, a. s., Zuzany Kovaľovej v ten deň na pohotovosti v Malackách lekári ošetrili viac ako 20 prípadov úrazov. „Medzi nimi boli zlomeniny, ktoré stačilo ošetriť ambulantne, ale aj tržné rany a v dvoch prípadoch bolo nevyhnutné operovať zlomený krček stehnovej kosti. Títo pacienti boli prevezení do Bratislavy na Kramáre,“ spresnila Z. Kovaľová.

Počas vianočných dní sa na pohotovosti v Malackách vystriedalo asi 40 pacientov s bližšie nešpecifikovanými ťažkosťami. Náčelník mestskej polície v Malackách Ivan Jurkovič uviedol, že aj z hľadiska MsP boli Vianoce štandardné a hliadka nemusela riešiť nijaké vypäté či mimoriadne situácie.

Stáva sa, že tieto sviatky neraz vyhrotia vzťahy v rodinách, kde prichádza aj k násiliu či zúfalým činom pod vplyvom depresií. Pokúsili sme sa teda zistiť, aké prípady v našom meste riešila štátna polícia. Podľa preventistky z OR PZ v Pezinku Z. Mišovičovej počas vianočných sviatkov polícia v Malackách nezaznamenala žiadny prípad pokusu o samovraždu ani žiadne vážne dopravné nehody či závažnú trestnú činnosť. Policajti zvýšili dohľad na cestách počas vianočných sviatkov, bude to tak i na prelome roka. Cieľom je zvýšenie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, ochrana života, zdravia a verejného poriadku. Pred vianočnými sviatkami viac policajtov  dohliadalo na bezpečnosť najmä v okolí nákupných centier.

T. Búbelová; Foto: ilustr.
Ďalšie
Šport
30. 1. 2023
Záhoráci s výborným vstupom do druhej časti sezóny

            Hádzanári Stupavy a …

Zobraziť celý článok
Šport
27. 1. 2023
Cez víkend pokračuje halová liga mladších žiakov vo futbale

V nedeľu 29. januára vás pozývame do ŠH Malina na futbalové zápasy 3. kola halovej ligy…

Zobraziť celý článok