9. 7. 2012
Viac vlakov medzi Malackami a Bratislavou

Je tu dobrá správa pre Malačanov každodenne cestujúcich do Bratislavy. Ekologickejšia vlaková doprava dostane po prvý raz prednosť pred autobusmi. Rezort dopravy na čele s Jánom Počiatkom vybral dvanástku tratí, na ktorých by malo premávať viac vlakov a obmedziť by sa mali súbežné autobusy. Medzi týmito traťami je aj tá “naša”. Po novom bude medzi Bratislavou a Malackami premávať denne o 13 spojov viac.

Posilnia sa spoje aj medzi hlavným mestom a Leopoldovom, ale aj spoje z Humenného do Stakčína či z Medzilaboriec. „Cieľom bolo posilniť vlakovú dopravu na tých miestach, kde sa môže železnica ujať mohutného prepravného prúdu a obsluhovať ho bez potreby paralelných autobusových prúdov. Ide o zvýšenie počtu vlakov, čiže bude častejšia a rovnomernejšia ponuka spojení. Ak vo výnimočných prípadoch dôjde ku zníženiu ponuky vlakov v špičkách, bude zväčšená kapacita ponúkaných spojov,“ vysvetľuje hovorca ministerstva M. Kóňa.

Štát posilní vlaky len na tých tratiach, ktoré podľa Výskumného ústavu dopravného vykazujú obsadenosť nad 40 percent. Okrem častejšieho premávania vlakov sľubuje rezort dopravy aj komfortnejšie cestovanie. Zaviesť by chcel taktový režim dopravy s ľahko zapamätateľnými časmi odchodu a polohami vlakov. Na druhej strane na šiestich tratiach sa už vlak takmer neobjaví.

Zmeny budú platiť od 9. decembra tohto roku, keď vyjde nový grafikon.

– SITA/N. Slobodová –

Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok