3. 9. 2018
Verejné osvetlenie: výpadky aj pokračujúca modernizácia
Viacerí sme v poslednom čase zaregistrovali výpadky verejného osvetlenia. Čo sa deje a prečo? – pýtali sme sa dodávateľa modernizácie osvetlenia i vedenia mesta. Podľa ich informácií výpadky súvisia s kapacitou ističov a s – laicky povedané – postupným „odlaďovaním“ novozapojených svietidiel do sústavy v Malackách. Dôležité teda je, že nejde o systémovú poruchu, ale o dočasnú technickú záležitosť, ktorá sa v blízkej budúcnosti vyrieši.

Aktuálny stav modernizácie verejného osvetlenia

Do aktuálneho projektu boli pridané ešte dve lokality: Cesta mládeže v úseku od Hviezdoslavovej po Veľkomoravskú a časť Záhoráckej ulice pri dolnom kostole. Ďalšou dobrou správou je, že už aj Ulica Duklianskych hrdinov má kompletne nové verejné osvetlenie, čo znamená nielen nové svietidlá, ale aj nové stožiare a kabeláž pod zemou.  
Napriek rozsiahlej modernizácii verejného osvetlenia zostáva ešte niekoľko lokalít, ktoré sa budú opravovať, resp. dopĺňať v budúcnosti. Ide o Cestu mládeže (od Veľkomoravskej po Nový cintorín), Zámockú (pripravuje sa revitalizácia celej zóny, pričom je pravdepodobné, že vzhľadom k historickému významu tejto lokality budú mať svietidlá iný dizajn) a dve zóny na Juhu (revitalizovali sa z eurofondov, preto ich nateraz nemožno meniť). Mesto už má pripravenú projektovú dokumentáciu pre verejné osvetlenie na Brniansku, dve zóny na Štúrovej, Vinohrádok, Továrenskú a Pezinskú. Odhadovaná cena je 800 tisíc eur.

Zastarané rozvody a kabeláž
Veľa havárií sa odstraňuje už teraz, počas modernizácie svietidiel. Pravdou ale je, že malacké verejné osvetlenie v Malackách trpí systémovými nedostatkami v podobe napríklad zastaranej kabeláže. Znamená to, že verejné osvetlenie bude musieť byť prioritou vedenia mesta aj v budúcnosti.

Text: Ľ. Pilzová, foto: MsÚ


Ďalšie
Spoločnosť
Kultúra
Podujatia
7. 12. 2023
Benefičný koncert Vstúpte pohladil dušu

Nezisková organizácia Vstúpte, ktorá sa venuje ľuďom s mentálnym postihnutím v našom meste,…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
7. 12. 2023
Máme dve klziská

Kzime neodmysliteľne patrí aj korčuľovanie. Tento rok máme vmeste dve klziská – jedno tradičné…

Zobraziť celý článok