2. 12. 2022
Veľké basketbalové jubileum

Basketbalový oddiel TJ Strojár Malacky tento rok oslavuje 75. výročie založenia. Všetko sa to začalo v roku 1947 na cirkevnej škole. Súčasťou osláv je aj turnaj pre všetkých bývalých aj súčasných hráčov, ktorí sa basketbalu v Malackách venovali alebo venujú.

      Basketbal v Malackách má bohatú tradíciu a mnohí Malačania si aj určite spomenú na povestný basketbalový ples, ktorý sa konal niekoľko dekád a bol vrcholom plesovej sezóny v Malackách a širokom okolí. Ďalšou spomienkou je tradícia Memoriálu Karola Oreského. Takmer všetci v Malackách a okolí pamätajú na povestné streetballové podujatia – menšie aj tie, keď u nás vrcholila celá slovenská Streetball Tour.      

V Malackách žije basketbal aj dnes. V sobotu 3. decembra sa hrá práve na našej domácej palubovke turnaj v kategórii U10. O niečo starší basketbalisti, U14, hrali pred pár dňami zápasy v Bratislave. Tento rok sa naše družstvo U19 zúčastnilo na medzinárodnom turnaji v Ostrave, kde skončilo na 7. mieste. Okrem toho sa bývalí hráči stretávajú trikrát do týždňa na priateľskú partiu.      

Z radov odchovancov TJ Strojár vyšli traja reprezentanti Slovenskej republiky Boris BojanovskýTomáš Pavelka a Michael Fusek, extraligoví hráči a hráčky, veľký počet mládežníckych reprezentantov a v neposlednom rade hlavne kvalitní a slušní ľudia, ktorí týmto športom žijú.      

Basketbalový oddiel TJ Strojár Malacky je historicky najväčším a najúspešnejším basketbalovým klubom na Záhorí. Všetkým súčasným i bývalým hráčom blahoželáme k jubileu ich domovského klubu. 


Text a foto: Basketbalový oddiel TJ Strojár Malacky

Ďalšie
Práca
Oznamy
27. 2. 2024
Voľné pracovné miesta na UPSVR Malacky

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny informuje o voľných pracovných miestach vo verejnom záujme na…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
26. 2. 2024
Skvelý úvod Záhorákov v Modre základom ďalšieho víťazstva

Hádzanárom klubu HC Záhoráci Stupava/Malacky vyšiel skvele úvod stretnutia v Modre (23. februára),…

Zobraziť celý článok