7. 11. 2018
Vedenie mesta odmieta opakované poplašné správy o nebezpečnej skládke
Vedenie mesta Malacky opakovane odmieta tvrdenia, zverejňované na pokračovanie vo volebných novinách poslanca MsZ Mariana Novotu. Ten píše, že v Malackách údajne vzniká nová skládka, kam sa vraj vozí nebezpečný odpad so súhlasom primátora.

Kontrolou sa zistilo, že na miesto bola bez vedomia a súhlasu vedenia mesta a mestského úradu dovezená výkopová zemina. Primátor mesta nariadil jej odstránenie a navrátenie pozemku do pôvodného stavu. „Odmietam šírenie poplašných správ kandidátom na primátora, ktorý vedome šíri medzi obyvateľov, že ide o nebezpečný odpad a ešte aj so súhlasom primátora. Na základe podnetu sme vykonali kontrolu a zistili sme, že ide o výkopovú zeminu, ktorú zložili na mestský pozemok bez nášho súhlasu a vedomia,“ povedal J. Říha.

Ide o mestský pozemok blízko Stupavskej ulice, ktorý predtým patril Bratislavskej vodárenskej spoločnosti a bola na ňom stavebná suť, pochádzajúca zo starých budov vodární. Mesto tam plánuje novú kompostáreň, ku ktorej už má vydané stavebné povolenie. „Keďže sa uchádzame o dotáciu na jej výstavbu, boli by sme sami proti sebe, ak by sme dali pozemok niečím zapratať. Nariadil som priestupkové konanie a zároveň bezodkladné vypratanie nášho pozemku, ktorý som ako primátor mesta vybojoval pre mesto na stavbu kompostárne,“ skonštatoval primátor.

Zemina by sa mala začať odstraňovať na budúci týždeň. Po vyčistení pozemku bude v lokalite nainštalovaná funkčná závora, pretože podľa našich informácií tam niektorí obyvatelia vyvážajú svoj odpad.  

Ľ. Pilzová
Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok