6. 3. 2017
Vďaka ti, Mama - úspech študenta cirkevnej školy v SAFi 2017
Ako každý rok, tak aj tento, TV LUX organizovala súťaž amatérskych filmárov SAFi 2017. Tohtoročná téma bola „Moja Mama“. Netrvalo dlho a s naším tímom filmových nadšencov sme sa rozhodli zapojiť sa aj tento rok. „Aj“ dodávame preto, lebo sme sa zapojili už dvakrát v minulých rokoch. „Do tretice všetko dobré,“ povedali sme si a vyplatilo sa.
Úlohou bolo natočiť krátky dokument do piatich minút na danú tému. Mama s veľkým „M“. Ale ktorá? Tento rok je 90. výročie od vyhlásenia Panny Márie Sedembolestnej za hlavnú patrónku Slovenska. V roku 1927 tak učinil pápež Pius XI. Okrem toho, pri Panne Márii Sedembolestnej v Šaštíne som strávil dva nezabudnuteľné študijné roky na Gymnáziu Jána Bosca, čiže nám nič nebránilo vybrať si práve ju do nášho filmu. Navyše, existuje snáď lepšia a vzornejšia mama, ako naša nebeská Matka?
    O postupe do semifinále rozhodovali ľudia svojimi hlasmi a odborná porota (2 + 2 videá). Konkurencia bola veľká a my sme malá farnosť. Horšia kombinácia asi ani nemôže byť. Z 21 videí však porota vybrala do semifinále aj nás. Obrovská radosť! Následne zimomriavky po chrbte, keď sme si uvedomili, že budeme musieť ísť do TV LUX a byť v živom vysielaní.
    V TV LUX sme zažili mnoho zážitkov. Bola to pre nás nová skúsenosť. A ako to všetko nakoniec dopadlo? Zo štyroch finalistov sme obsadili krásne 2. miesto. Týmto by som sa v mene nášho tímu chcel poďakovať aj celej Spojenej škole sv. Františka Assiského (základnej aj gymnáziu) a učiteľskému zboru za podporu a spoluprácu. Hlasovali za nás mnohí priatelia, známi, dokonca aj ľudia, ktorých ani nepoznáme.
    Na záver by som chcel vysloviť veľké ĎAKUJEM mojej mame, bez ktorej by som tieto riadky nenapísal. Zároveň aj našej nebeskej Matke, lebo verím, že naše dielo je výsledkom jej vyprosovania mnohých milostí u Boha, ktorý nás i naše dielo požehnal. Stotožňujem sa s myšlienkou, ktorú mi raz jeden môj priateľ povedal: „Nie je dôležité prvenstvo v súťaži, ale to, že milujete svoju M(m)amu a dokážete to aj nahlas, milým spôsobom, povedať.“
Panna Mária Sedembolestná, oroduj za nás!  

Ján Zongor 3.AG, Spojená škola sv. F. Assiského (na fotografii druhý sprava)
Ďalšie
Šport
19. 6. 2024
Zo stolnotenisového Pezinka prišla dobrá správa

Naši mladší žiaci Martin Sloboda a Róbert Žáček vybojovali na majstrovstvách kraja v družstvách 2.…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 6. 2024
Fantastický úspech ZŠ Štúrova

Na školských športových majstrovstvách Slovenska v Šamoríne vystúpili dievčatá vo vybíjanej aj…

Zobraziť celý článok