Uplynulý víkend v Zámockom parku opäť úradovali vandali. Tentoraz sústredili svoju pozornosť na ešte nedokončené multifunkčné ihrisko, ktoré vzniká na mieste bývalého hádzanárskeho ihriska.
„Poslednú vrstvu jemného štrku, na ktorú sa kladie trávnik, a ktorá sa vyrovnáva ručne, vandali ignorantsky zničili. Zdĺhavá a precízna práca niekoľkých ľudí bola teda zbytočná,“ hovorí referent architektúry, urbanizmu a riadenia stavieb z MsÚ Marek Gašpar. Štrk vandali rozryli, nahádzali doň fľaše a dokonca aj kusy zámkovej dlažby z chodníka.
Vandalizmus oznámilo mesto mestskej polícii, ktorá má k dispozícii kamerové záznamy.
Text: -naty-, foto: MG







Prerušenie distribúcie elektriny v pondelok na Továrenskej
Západoslovenská distribučná, a.s. informuje, že dňa 29. júna (pondelok) bude na ulici Továrenská…
Športové hry malackej mládeže 2026
(55. ročník, máj 2026) Vrámci nášho tradičného podujatia si medzi sebou zmerali sily žiaci…