21. 11. 2012
V uliciach mesta pribudlo 25 nových stromčekov

Úsek správy zelene na MsÚ v Malackách do posledného centu využil financie vo výške 10 000 €, naplánované na tento rok. Revitalizácia zelene v meste sa uskutočnila v dvoch etapách. Na jar sa upravovali záhony vo viacerých častiach mesta, napr. na Jesenského a Sadovej, na Ul. Duklianskych hrdinov, Záhoráckej, Radlinského či Ceste mládeže.

„V druhej, jesennej etape sme dosádzali uhynuté alebo zničené stromčeky v predchádzajúcej výsadbe a nanovo sme vysádzali okrasné stromy na niektoré ulice,“ povedala M. Gajdárová z MsÚ. Najväčšie stromy (lipy) pribudli do narušeného stromoradia na Mierovom námestí. „Išlo o to, aby boli všetky stromčeky približne rovnako veľké a aby sa nové vzrastom priblížili k tým ostatným,“ uviedla správkyňa zelene.

Javor guľovitý, lipy a okrasné čerešne sa dosádzali na Ul. 1. mája, na Juhu i na Sadovej ulici. „V rámci revitalizácie parčíka na Nám SNP pribudli tri kusy okrasných čerešní, hoci bolo v pláne viac. Výsadba sa totiž, rovnako ako na Ul. M. Čulena stretla s nečakaným nepochopením obyvateľov týchto častí mesta,“ vysvetlila M. Gajdárová. Podľa nej Ul. M. Čulena je priama, má typický malomestský ráz a ten malo stromoradie okrasných hrušiek ešte väčšmi zdôrazniť. Stromčeky dodal a vysadil Ing. Matej Fischer – záhradná architektúra Plavecký Štvrtok. S jesennou výsadbou  sa začalo 16. 11. a ukončená bola 20. 11.   

Text: T. Búbelová; Foto: M. Gajdárová

Ďalšie
Spoločnosť
História
12. 4. 2024
Boli sme sa pozrieť na Enigmu z Malaciek

20. marca sa vBrne začala výstava, ktorej hlavnou hviezdou je stroj Enigma, pochádzajúci zleteckej…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Životné prostredie
12. 4. 2024
Na Mierovom námestí vyrastie prvá mestská lúka

Menej prachu, znižovanie teploty, zadržiavanie vlhkosti priamo na mieste amestské lúky ako…

Zobraziť celý článok