21. 11. 2012
V uliciach mesta pribudlo 25 nových stromčekov

Úsek správy zelene na MsÚ v Malackách do posledného centu využil financie vo výške 10 000 €, naplánované na tento rok. Revitalizácia zelene v meste sa uskutočnila v dvoch etapách. Na jar sa upravovali záhony vo viacerých častiach mesta, napr. na Jesenského a Sadovej, na Ul. Duklianskych hrdinov, Záhoráckej, Radlinského či Ceste mládeže.

„V druhej, jesennej etape sme dosádzali uhynuté alebo zničené stromčeky v predchádzajúcej výsadbe a nanovo sme vysádzali okrasné stromy na niektoré ulice,“ povedala M. Gajdárová z MsÚ. Najväčšie stromy (lipy) pribudli do narušeného stromoradia na Mierovom námestí. „Išlo o to, aby boli všetky stromčeky približne rovnako veľké a aby sa nové vzrastom priblížili k tým ostatným,“ uviedla správkyňa zelene.

Javor guľovitý, lipy a okrasné čerešne sa dosádzali na Ul. 1. mája, na Juhu i na Sadovej ulici. „V rámci revitalizácie parčíka na Nám SNP pribudli tri kusy okrasných čerešní, hoci bolo v pláne viac. Výsadba sa totiž, rovnako ako na Ul. M. Čulena stretla s nečakaným nepochopením obyvateľov týchto častí mesta,“ vysvetlila M. Gajdárová. Podľa nej Ul. M. Čulena je priama, má typický malomestský ráz a ten malo stromoradie okrasných hrušiek ešte väčšmi zdôrazniť. Stromčeky dodal a vysadil Ing. Matej Fischer – záhradná architektúra Plavecký Štvrtok. S jesennou výsadbou  sa začalo 16. 11. a ukončená bola 20. 11.   

Text: T. Búbelová; Foto: M. Gajdárová

Ďalšie
Šport
5. 6. 2023
Boris Bojanovský je tretíkrát majstrom SR 

Basketbalová extraliga má za sebou sezónu 2022/2023. Siedmy finálový zápas v pondelok 29. mája…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
1. 6. 2023
Verejnosť proti humanitárnemu centru

Na rokovanie mestského zastupiteľstva 30. mája prišli obyvatelia mesta vo vyššom počte než obvykle…

Zobraziť celý článok