24. 11. 2015
V stredu privezieme mestský vianočný strom

S blížiacim sa obdobím adventu dostávajú Malacky sviatočnú tvár. V meste už funguje vianočné osvetlenie a v stredu 25. novembra pribudne vianočný strom. Osadia ho na parkovisku na Mierovom námestí. Krásne súmerná vysoká jedľa pochádza z Jablonového a bude dominantným prvkom tohtoročných vianočných trhov, ktoré sa uskutočnia v dňoch 17. – 20. decembra. Prevoz a osádzanie stromu môže dočasne obmedzovať dopravu, za čo sa vopred ospravedlňujeme.

Vedenie mesta ďakuje všetkým obyvateľom i organizáciám, ktorí zareagovali na výzvu v mestských médiách a ponúkli svoje vlastné stromy. Spolu sme dostali 15 ponúk. Väčšina zo stromov však nevyhovovala buď tvarom, alebo bol problém s prístupom techniky na pozemok.

Stromček prvýkrát slávnostne rozsvietime už tento týždeň, v prvú adventnú nedeľu o 17.30 h. V ten istý deň bude o 16. hodine v Kostole Nepoškvrneného počatia Panny Márie adventný koncert, počas ktorého zapálime prvú sviečku na mestskom adventnom venci.

Ľ. Pilzová

Ďalšie
Šport
23. 6. 2026
Dárius šokoval konkurenciu

Vyrastá nám ďalší športový talent. Volá sa Dárius Tyuska, má 5 rokov, anedávno sa postavil na…

Zobraziť celý článok
Šport
23. 6. 2026
Naši footgolfisti na majstrovstvách sveta

Majstrovstvá sveta vo footgolfe sa podobne ako tie futbalové, konajú raz za štyri roky. Tie…

Zobraziť celý článok