13. 11. 2014
V sobotu si zvolíme primátora a poslancov MsZ

Voľby do orgánov samosprávy miest a obcí (komunálne voľby) sa na Slovensku konajú v sobotu 15. novembra. V Malackách si voliči budú voliť primátora a poslancov mestského zastupiteľstva  spomedzi zverejnených kandidátov v šiestich volebných obvodoch a dvanástich  okrskoch. Od 7.00 do 20.00 h bude otvorených 12 volebných miestností, na ktoré sú väčšinou voliči zvyknutí z minulých volieb.

Výnimkou je volebná miestnosť vo volebnom okrsku č. 12, ktorá bude v Malackom kaštieli (predtým na Rakárenskej ulici). Do zoznamov voličov je v Malackách zapísaných 15 630 oprávnených voličov, ktorí môžu využiť svoje volebné právo a dať svoj hlas jednému z ôsmich kandidátov na primátora mesta a trom kandidátom na poslancov v každom volebnom obvode. V komunálnych voľbách môžu voliť aj cudzinci s trvalým pobytom v meste Malacky.

Voliči, ktorí nie sú zo závažných, najmä zdravotných dôvodov schopní sami navštíviť volebnú miestnosť, môžu požiadať o prenosnú volebnú urnu. Telefonické kontakty do volebných miestností, ale aj na mestskú volebnú komisiu a organizačný štáb budú zverejnené na www.malacky.sk (Mesto – Samospráva mesta – Voľby – Komunálne voľby).

Mestské médiá prinesú výsledky volieb v sobotu v noci. 

Komunálne voľby 2014

T. Búbelová   

Ďalšie
Šport
28. 2. 2024
Žiačky hádzanárky obstáli v medzinárodnej konkurencii

Staršie imladšie žiačky spojeného družstva Strojár Malacky/ŠKH Rohožník sa zúčastnili na…

Zobraziť celý článok
Životné prostredie
28. 2. 2024
Strom roka dostal ošetrenie

Počas februára sme hlasovali vankete Európsky strom roka 2024 za náš dub zo Zámockého parku.…

Zobraziť celý článok