13. 11. 2014
V sobotu si zvolíme primátora a poslancov MsZ

Voľby do orgánov samosprávy miest a obcí (komunálne voľby) sa na Slovensku konajú v sobotu 15. novembra. V Malackách si voliči budú voliť primátora a poslancov mestského zastupiteľstva  spomedzi zverejnených kandidátov v šiestich volebných obvodoch a dvanástich  okrskoch. Od 7.00 do 20.00 h bude otvorených 12 volebných miestností, na ktoré sú väčšinou voliči zvyknutí z minulých volieb.

Výnimkou je volebná miestnosť vo volebnom okrsku č. 12, ktorá bude v Malackom kaštieli (predtým na Rakárenskej ulici). Do zoznamov voličov je v Malackách zapísaných 15 630 oprávnených voličov, ktorí môžu využiť svoje volebné právo a dať svoj hlas jednému z ôsmich kandidátov na primátora mesta a trom kandidátom na poslancov v každom volebnom obvode. V komunálnych voľbách môžu voliť aj cudzinci s trvalým pobytom v meste Malacky.

Voliči, ktorí nie sú zo závažných, najmä zdravotných dôvodov schopní sami navštíviť volebnú miestnosť, môžu požiadať o prenosnú volebnú urnu. Telefonické kontakty do volebných miestností, ale aj na mestskú volebnú komisiu a organizačný štáb budú zverejnené na www.malacky.sk (Mesto – Samospráva mesta – Voľby – Komunálne voľby).

Mestské médiá prinesú výsledky volieb v sobotu v noci. 

Komunálne voľby 2014

T. Búbelová   

Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok