7. 3. 2013
V rámci mesiaca knihy pripravilo MCK bohatý program

Vo februári  sme vás informovali o tom, že na Slovensku vzniká množstvo projektov na podporu čítania našej mládeže. V Malackách sa napríklad pravidelne koná burza kníh a Marec – mesiac knihy je tu naozaj intenzívny a zaujímavý.

 Exkurzie pre školákov, beseda pre všetkých

Počas celého mesiaca sú pripravené exkurzie v knižnici určené žiakom základných škôl, ktorým bude k dispozícii bohatý knižničný fond s  množstvom románov, rozprávok a poviedok. Deti sa naučia ako a kde majú hľadať informácie a  ako majú s nimi pracovať a rozširovať si vedomosti. Pre tých najmenších žiakov ponúka knižnica aj výhodné zápisné – bezplatné. Vo štvrtok 14. marca si o 16.30 h môžete prísť vychutnať besedu  o knihe Veľké príbehy malých ľudí – Deti choré na lásku. Príbehy a osudy mladých ľudí po odchode z domu príde do Galérie MCK porozprávať sama autorka knihy Dana Műllerová Sladká.  Mladým ľuďom sa venuje už 10 rokov v rámci programu SOS spoločnosti Úsmev ako dar. Počas besedy sa uskutoční aj ocenenie dlhoročných čitateľov knižnice.

Vráťte knihu bez pokuty a zastavte sa na výstave

Ak ste zábudlivci a nestihli ste vrátiť knihu do knižnice, iste čakáte, že sa opäť uskutoční aj týždeň bez pokút. A je to naozaj tak. Od 18. do 23. marca majú všetci možnosť vrátiť knihy po termíne bez pokuty. V programe, ktorý pripravilo Mestské centrum kultúry v Malackách nechýba ani vedomostný kvíz, ktorý sa uskutoční 23. marca. Jeho vyhodnotenie je naplánované na 28. marca. Výstava pri príležitosti 90. výročia narodenia detskej spisovateľky Kristy Bendovej je tiež súčasťou pripraveného programu. Práve s touto autorkou sa spája aj zážitkové čítanie pre žiakov ZŠ. Čítať sa bude rozprávka Bola raz jedna trieda (pre žiakov 1. a 2. ročníka) a Osmijanko rozpráva 8 x 8 = 64 rozprávok (pre žiakov 3. a 4. ročníka).

Deň ľudovej rozprávky, Týždeň slovenských knižníc alebo Noc s Andersenom?

Tento týždeň sú v rámci jarných prázdnin dni v knižnici plné zábavy, tvorivosti a logického myslenia s príbehom. Koná sa totiž podujatie s názvom Prázdniny v knižnici. MCK v rámci tohto bohatého programu nevyškrtlo ani Deň ľudovej rozprávky (15. marec) či Týždeň slovenských knižníc – knižnica pre všetkých (18. – 24. marec). To však ešte stále nie je všetko. V úvode apríla (5. 4.) sa uskutoční veľmi obľúbená akcia Noc s Andersenom, ktorá sa koná aj v iných mestách či susednej Českej republike. V minulosti bol o túto aktivitu veľký záujem, no MCK dávalo prednosť deťom, ktoré túto noc plnú zábavy a hier s rozprávkovými bytosťami, ešte nezažili. Tak čo, zažije ju tento rok aj vaše dieťa?

Text, foto: N. Slobodová

KOMPLETNY PROGRAM

Ďalšie
Šport
5. 6. 2023
Boris Bojanovský je tretíkrát majstrom SR 

Basketbalová extraliga má za sebou sezónu 2022/2023. Siedmy finálový zápas v pondelok 29. mája…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
1. 6. 2023
Verejnosť proti humanitárnemu centru

Na rokovanie mestského zastupiteľstva 30. mája prišli obyvatelia mesta vo vyššom počte než obvykle…

Zobraziť celý článok