5. 2. 2021
V Nemocnici Malacky začína fungovať očkovacie centrum
V Nemocnici Malacky otvorili vakcinačné miesto, v ktorom budú obyvateľov na Záhorí očkovať proti ochoreniu COVID-19. Zabezpečuje ho zdravotnícky tím Nemocnice Malacky v spolupráci s dobrovoľníkmi, ktorí zareagovali na výzvu nemocnice o pomoc s administratívnymi prácami v centre. 

Ľudia žijúci v okolí Malaciek už majú k dispozícii vakcinačné pracovisko, v ktorom sa očkuje proti ochoreniu COVID-19. Nemocnica Malacky bola vybraná ako spádová nemocnica, ktorá bude realizovať očkovanie obyvateľov proti ochoreniu COVID-19 pre Malacky a obce na Záhorí. 
Záujemcovia o očkovanie sa musia zaregistrovať na webovej stránke Ministerstva zdravotníctva SR www.korona.gov.sk. Na stránke je súčasne zverejnené, v akom poradí sa očkujú jednotlivé skupiny občanov.
 
Do zoznamu náhradníkov sa bude môcť prihlásiť osoba s vekom najmenej 65 rokov alebo osoba so závažným ochorením, ktoré je špecifikované vo Vestníku MZ SR, čo musí preukázateľne dokázať. Telefonická linka, na ktorú sa môžu náhradníci hlásiť, bude zverejnená o niekoľko dní. 

Viac ako polovica personálu Nemocnice Malacky už bola zaočkovaná. Zamestnanci, ktorí COVID prekonali, budú podľa pokynov MZ SR zaočkovaní v ďalšej fáze v zmysle zverejneného vládneho nariadenia.

V Nemocnici Malacky sa liečia pacienti s ochorením COVID-19 od decembra minulého roka, kedy došlo k reprofilizácii geriatrického oddelenia. Oddelenie je maximálne vyťažené. Pacienti s COVID-19 vyžadujúci nepretržitú 24-hodinú starostlivosť prichádzajú do Nemocnice Malacky z Univerzitnej nemocnice Bratislava. Len pred niekoľkými dňami sa zdravotníckemu tímu v Nemocnici Malacky podarilo úspešne odpojiť od umelej pľúcnej ventilácie pacienta, ktorý bol na nej pripojený takmer mesiac.    
 
Nemocnica Malacky taktiež spustila telefonickú linku, ktorá bude slúžiť záujemcom o očkovanie proti ochoreniu COVID-19 z radov náhradníkov. Objednať sa je možné len telefonicky do ambulancie očkovacieho tímu na čísle 034 2829936. Linka bude v prevádzke počas pracovných dní od 07.00 h do 15.00 h.  Prosíme verejnosť, aby nezanechávala odkazy z dôvodu pracovnej vyťaženosti zdravotníkov.     
 
„Verím, že aj Nemocnica Malacky svojím očkovacím miestom napomôže plynulejšej vakcinácii obyvateľstva na Slovensku. Z našej strany urobíme maximum, aby šlo očkovanie hladko a plynulo,“ poznamenal riaditeľ Nemocnice Malacky Peter Kalenčík. 

Nemocničná, a. s. 
Ďalšie
Práca
Oznamy
31. 3. 2023
Mesto Malacky hľadá záujemcu na zabezpečenie chodu Karanténnej stanice

Mesto Malacky hľadá záujemcu na zabezpečenie chodu Karanténnej stanice. Dohodnutá práca:…

Zobraziť celý článok
Životné prostredie
31. 3. 2023
Čistíme naše mesto

S príjemnejšími vonkajšími teplotami a jarným slniečkom sa začali brigády zamerané na čistenie…

Zobraziť celý článok