10. 7. 2014
V nedeľu rozprávka i koncert

Najbližší víkend naplno odštartujeme Kultúrne leto 2014.

Na nedeľu 13. júla je pripravené Rozprávkovo-hudobné popoludnie, ktoré potrvá od 16-tej do 19-tej hodiny. V Zámockom parku oproti Malackému kaštieľu nájdete tvorivú dielňu pre deti i nafukovací hrad. O 17-tej predstaví Divadlo Žihadlo rozprávku O Kráľovi Jonášovi. Pre dospelých je o 18-tej pripravený koncert malackých interpretov. Zahrajú Ďuri & Stanley. Fotoreport nájdete po akcii na facebookovom profile malacky.sk.

Ešte pred začiatkom spomínaného programu sa môžete prísť poprechádzať po Zámockom parku so sprievodcom. Asi hodinová prehliadka parku s výkladom sa začína o 14.00 h pred Malackým kaštieľom. Dozviete sa, ako vyzeral Zámocký park v minulosti, ako a na čo ho využívali Pálfiovci, aká je história kaplnky, ktorá sa nachádza v útrobách Zámockého parku, ale tiež aké vzácne dreviny tu rastú.

Pripomíname aj aktuálnu výstavu v Malackom kaštieli, ktorá odštartovala vo štvrtok 3. júla a má názov Návraty v čase. Autormi obrazov sú umelci združení v ARTEFAKT-e, združení nezávislých výtvarníkov. Umelci Jozef Práznovský, Ján Remiš, Ondrej Štalmach a Vladimír Mičienka predstavujú svoje diela Malačanom od 3. do 30. júla.

Text, foto: -naty-

Ďalšie
Práca
Oznamy
21. 6. 2024
MsCSS hľadá pomocnú silu do kuchyne

Zamestnávateľ: Mestské centrum sociálnych služieb MalackySídlo: 1. mája 9, 901 01 MalackyPracovné…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 6. 2024
Zo stolnotenisového Pezinka prišla dobrá správa

Naši mladší žiaci Martin Sloboda a Róbert Žáček vybojovali na majstrovstvách kraja v družstvách 2.…

Zobraziť celý článok