2. 6. 2015
V nedeľu 7. júna oslávime Deň rodiny

Celoslovenská oslava rodiny s názvom Deň rodiny sa uskutoční aj v našom meste. Podujatie organizuje Spojená škola sv. Františka Assiského a mesto Malacky. Záštitu nad podujatím prebral primátor mesta Juraj Říha. Hlavným koordinátorom osláv je Fórum kresťanských inštitúcií.

„Zámerom je poukázať na rodinu ako najdôležitejšiu a nenahraditeľnú hodnotu pre zdravý a komplexný rast človeka. Je to miesto, kde sa učíme milovať a komunikovať s druhými, kde nadobúdame schopnosť tvoriť pevné a trvalé vzťahy,“ povedal riaditeľ spojenej školy D. Masarovič.

Pre všetkých, ktorí majú chuť sa zúčastniť, bude pripravený bohatý program na školskom dvore cirkevnej školy na Kláštornom námestí. Usporiadatelia sľubujú množstvo zážitkových spoločenských aktivít pre deti a rodiny – športové a rodinné hry, tvorivé dielne, jazdu na koni, maľovanie na tvár, kultúrny program detí z cirkevnej školy, ukážky historického šermu, streľbu z luku a starobylé rímske hry.

Návštevníci sa môžu tešiť aj na dve výnimočné vystúpenia. So svojím hudobno-tanečným predstavením sa predvedie obľúbená detská speváčka Mia Kráľová a uskutoční sa aj koncert speváčky Janais. V rámci programu sa môžete zúčastniť aj na moderovanej diskusii so zaujímavými ľuďmi – rehoľníkmi, a to pri príležitosti Roku zasväteného života. Nebudú chýbať ani mnohé detské atrakcie (trampolína, nafukovací hrad, hojdačky), predaj kníh a DVD nosičov o rodine a výchove, predaj ručných výrobkov detí, občerstvenie (vrátane ponuky nedeľného obeda pre celú rodinu).

„Pozývame všetkých Malačanov a obyvateľov okolitého regiónu, aby prišli prežiť spolu s nami krásny a radostný deň, ktorý chce vyzdvihnúť význam rodiny pre lepšiu budúcnosť nás všetkých,“ pozýva D. Masarovič.


N. Slobodová/SŠSFA, foto: -tabu-

 

Ďalšie
Práca
Oznamy
9. 7. 2024
Centrum voľného času hľadá vychovávateľa

Centrum voľného času v Malackách hľadá kreatívneho, všestranného, flexibilného, zodpovedného,…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
8. 7. 2024
Vojtech Planka vystúpil na Gerlach

Rekreačný bežec a zanietený turista Vojtech Planka zdolal pred pár dňami Gerlachovský štít. Vôbec…

Zobraziť celý článok