Od pondelka 10. 11. sa v Mestskom centre sociálnych služieb v Malackách na Ul. 1. mája po vyše mesiaci opäť varí. „Stav bol havarijný. Priestory sa naposledy renovovali pred 27 rokmi. Preto som požiadala Mesto Malacky o zafinancovanie nutných opráv. Po odsúhlasení príspevku mestským zastupiteľstvom sme mohli plánovať jednotlivé opravy,“ povedala riaditeľka MsCSS Bc. Daniela Mračnová.
V kuchyni MsCSS sa kompletne vymenilo elektrické vedenie, uzemnenie, vodoinštalácia, izolácia a protišmyková dlažba. Opravy zafinancované mestom zhltli asi 450 000 Sk/14 937,26 eura. MsCSS z vlastných zdrojov zakúpilo do vynovenej kuchyne dva antikorové pracovné stoly, jeden regál na plechy a zabezpečilo vymaľovanie priestorov kuchyne, skladu a priľahlej chodby.
Počas stavebných prác v kuchyni tri pracovníčky MsCSS varili denne v ZŠ na Záhoráckej ulici 150 obedov pre klientov MsCSS a pre ďalších dôchodcov, ktorí sú odkázaní na odber obedov z centra. Rozvoz zabezpečilo MsCSS na vlastné náklady. Všetci dôchodcovia, ktorí odoberajú obedy, dostali počas nefunkčnosti kuchyne možnosť stravovať sa v niektorej z malackých základných škôl.
Text: T. Búbelová; Foto: MsCSS/autorka
Vyšiel zborník Malacky a okolie 18
Múzeum Michala Tillnera vydalo v poradí 18. zborník Malacky a okolie. Publikácia obsahuje 12…
Ocenenie pre žiakov, mentorov a samosprávy
Malacky a Veľké Leváre získali ocenenie Obec/mesto priateľské deťom a mladým ľuďom. Cenu si zrúk…