4. 3. 2019
V MŠ Štúrova si kreslili deti z celého okresu
Záhorácky päťlístok je opäť späť. Celookresná akcia, ktorá sa skladá z piatich podujatí: Kreslím, kreslím, maľujem, Mám básničku na jazýčku, Záhorácky sláviček, Tancuj, tancuj a Športová olympiáda,  prebieha v MŠ Malacky aj tento rok. Po tancovaní prišlo na rad kreslenie a maľovanie na ľubovoľnú tému.

Na elokovanom pracovisku MŠ na Štúrovej sa zišlo 26 detí s  učiteľkami všetkých elokovaných pracovísk z Malaciek aj MŠ z okolitých obcí a miest – Zohor, Záhorská Ves, Závod, Kostolište, Moravský Svätý Ján, Vysoká pri Morave, Studienka. Po príchode a krátkom občerstvení sa sedem chlapcov a devätnásť dievčat pustilo do práce. Výsledkom sústredeného maľovania bolo množstvo krásnych diel zobrazujúcich rozprávkové bytosti,  zvieratká i zimnú tematiku, pričom deti používali najrôznejšie techniky. Na stoloch nechýbali vodové farby, pastelky, lepidlá i šnúrky a dekoračné drievka. Za svoju snahu a šikovnosť bol ocenený každý malý výtvarník diplomom a drobným darčekom.

Po úspešnom Kreslím, kreslím, maľujem nasleduje akcia Mám básničku na jazýčku, v ktorej škôlkari predvedú svoje recitačné schopnosti.

Text a foto: N. Bednáriková
Ďalšie
Spoločnosť
História
12. 4. 2024
Boli sme sa pozrieť na Enigmu z Malaciek

20. marca sa vBrne začala výstava, ktorej hlavnou hviezdou je stroj Enigma, pochádzajúci zleteckej…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Životné prostredie
12. 4. 2024
Na Mierovom námestí vyrastie prvá mestská lúka

Menej prachu, znižovanie teploty, zadržiavanie vlhkosti priamo na mieste amestské lúky ako…

Zobraziť celý článok