26. 11. 2012
V Maline to opäť vrelo a žilo

V sobotu to v Športovej hale Malina vyzeralo, ako keby tam vystupovala sama Madonna. Halou otriasala hudba, ktorá vám nedala nehýbať sa, svetelné efekty a laserová šou vám dali zabudnúť, že ste vôbec v Malackách, na pódiu sa striedala hviezda za hviezdou. Hľadisko bolo plné, atmosféra vynikajúca. A nad všetkým bdela jedna z najvýraznejších osobností nášho mesta – Ali Reisenauer. Tak ako nám v minulosti prinášal do Malaciek boxerské úspechy a medaily, dnes tu máme vďaka nemu podujatie, aké nemá v Malackách obdobu.

Memoriál Aliho Reisenauera sa konal už po siedmy raz. Na počesť svojho otca, ktorý nás opustil v roku 2004, ho organizuje spolu so svojimi priateľmi jeho syn Ali Reisenauer mladší. A jeho otec by bol určite na to hrdý. Memoriál je nielen galavečerom s veľkým G, ale predovšetkým približuje box širokej verejnosti. Neraz sa stalo, že práve po memoriáli prišli k boxerom noví ľudia, noví záujemcovia o tento šport.

Počas večera sa v ringu predstavili talentovaní boxeri z Malaciek, Galanty, Dubnice, ale aj z Českej republiky. Malacky reprezentovali Marián Ružička, Radoslav Irha a Jaroslav Hanúsek. Sledovalo ich nielen zaplnené hľadisko, ale aj niekoľko vzácnych hostí. Do Malaciek zavítal olympijský víťaz v boxe z Helsínk 1952 Janko Zachara, bývalý reprezentant ČSR Ernest Pavlovič,  niekoľkonásobný majster ČSSR Ivan Vasovčák či Robert Blažo, 7-násobný majster  SR a majiteľ troch bronzových medailí z majstrovstiev Európy.

Zápasy boli len priateľské a exhibičné, chlapci a chlapi bojovali v ringu len tak pre radosť a pre divákov, ale rozhodcovia predsa len udelili dve ocenenia. Najbojovneším sa stal domáci Jaro Hanúsek, najtechnickejším Michal Takács z BC Galanta.
Boxerské zápasy striedal bohatý sprievodný program, ktorý sa točil predovšetkým okolo príbuzných športov. Predstavil sa Karate klub Strojár Malacky, ukážku bojového umenia pridali aj K-1 klub Strojár Malacky (Fight Division), AIKIDO a škola ochrany osôb a majetku Štefana Kurillu, ktorý trénoval po celom svete a pripravoval aj špeciálne jednotky ministerstiev obrany Ruska a USA. Divákom, ktorým sa tieto ukážky zdali drsné, si mohli vychutnať ukážku aeróbneho bojového cvičenia Teamu TAE-BO Aliho Reisenauera.

No a aby nebolo všetko v takom bojovom duchu, atmosféru zjemnili nežné tanečnice z orientálnej skupiny Hanin, ktorá pôsobí pri MCK v Malackách. Veľkolepý záver, electric show pripravilo Duo Araton Aspis. Galavečerom sprevádzal Anton Pašteka.

Text, foto: M. Janotová

Viac fotografií nájdete na Facebooku

Ďalšie
Šport
15. 4. 2024
Úspešná súťaž karate v Malackách

Karate klub TJ Strojár Malacky aj tento rok organizoval regionálnu súťaž spodporou Asociácie…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Oznamy
15. 4. 2024
Stavebný úrad je oddnes do stredy zatvorený

Oznamujeme verejnosti, že z dôvodu školenia je od pondelka 15. apríla do stredy 17. apríla…

Zobraziť celý článok