26. 11. 2012
V Maline to opäť vrelo a žilo

V sobotu to v Športovej hale Malina vyzeralo, ako keby tam vystupovala sama Madonna. Halou otriasala hudba, ktorá vám nedala nehýbať sa, svetelné efekty a laserová šou vám dali zabudnúť, že ste vôbec v Malackách, na pódiu sa striedala hviezda za hviezdou. Hľadisko bolo plné, atmosféra vynikajúca. A nad všetkým bdela jedna z najvýraznejších osobností nášho mesta – Ali Reisenauer. Tak ako nám v minulosti prinášal do Malaciek boxerské úspechy a medaily, dnes tu máme vďaka nemu podujatie, aké nemá v Malackách obdobu.

Memoriál Aliho Reisenauera sa konal už po siedmy raz. Na počesť svojho otca, ktorý nás opustil v roku 2004, ho organizuje spolu so svojimi priateľmi jeho syn Ali Reisenauer mladší. A jeho otec by bol určite na to hrdý. Memoriál je nielen galavečerom s veľkým G, ale predovšetkým približuje box širokej verejnosti. Neraz sa stalo, že práve po memoriáli prišli k boxerom noví ľudia, noví záujemcovia o tento šport.

Počas večera sa v ringu predstavili talentovaní boxeri z Malaciek, Galanty, Dubnice, ale aj z Českej republiky. Malacky reprezentovali Marián Ružička, Radoslav Irha a Jaroslav Hanúsek. Sledovalo ich nielen zaplnené hľadisko, ale aj niekoľko vzácnych hostí. Do Malaciek zavítal olympijský víťaz v boxe z Helsínk 1952 Janko Zachara, bývalý reprezentant ČSR Ernest Pavlovič,  niekoľkonásobný majster ČSSR Ivan Vasovčák či Robert Blažo, 7-násobný majster  SR a majiteľ troch bronzových medailí z majstrovstiev Európy.

Zápasy boli len priateľské a exhibičné, chlapci a chlapi bojovali v ringu len tak pre radosť a pre divákov, ale rozhodcovia predsa len udelili dve ocenenia. Najbojovneším sa stal domáci Jaro Hanúsek, najtechnickejším Michal Takács z BC Galanta.
Boxerské zápasy striedal bohatý sprievodný program, ktorý sa točil predovšetkým okolo príbuzných športov. Predstavil sa Karate klub Strojár Malacky, ukážku bojového umenia pridali aj K-1 klub Strojár Malacky (Fight Division), AIKIDO a škola ochrany osôb a majetku Štefana Kurillu, ktorý trénoval po celom svete a pripravoval aj špeciálne jednotky ministerstiev obrany Ruska a USA. Divákom, ktorým sa tieto ukážky zdali drsné, si mohli vychutnať ukážku aeróbneho bojového cvičenia Teamu TAE-BO Aliho Reisenauera.

No a aby nebolo všetko v takom bojovom duchu, atmosféru zjemnili nežné tanečnice z orientálnej skupiny Hanin, ktorá pôsobí pri MCK v Malackách. Veľkolepý záver, electric show pripravilo Duo Araton Aspis. Galavečerom sprevádzal Anton Pašteka.

Text, foto: M. Janotová

Viac fotografií nájdete na Facebooku

Ďalšie
Šport
9. 6. 2023
Pre hádzanú obetuje všetko: Laura Walterová patrí k najlepším

Keď sa narodíte do hádzanárskej rodiny a prejavíte záujem o šport, nie je veľká šanca, že sa vašou…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Spoločnosť
9. 6. 2023
Mestské zastupiteľstvo: urgent, migranti, klimatická stratégia, komisie

Poslanci MsZ 30. mája prerokovali okrem tém spomenutých v nadpise tohto článku aj návrh na…

Zobraziť celý článok