5. 3. 2014
V Malackom kaštieli sa začína výstavná sezóna

V Malackom kaštieli sa zajtra začína prvá výstava tohto roka. Zbierka vejárov z celého sveta odštartuje výstavnú sezónu, ktorá ponúkne unikátne zaujímavosti.

Vo štvrtok 6. marca o 18.00 h sa začína vernisáž výstavy Svet vejárov. Ide o jedinečnú výstavu, zbierka Malačianky Jarmily M. Barboriakovej totiž zatiaľ nebola nikde vystavená. Malačania a Malacký kaštieľ majú česť byť prvými. Zberateľka má viac ako 300 vejárov z celého sveta, precestovala pre ne mnohé krajiny, ďalšie vejáre jej z ciest priniesli priatelia a známi. Výstava bude doplnená textovými expozíciami o dejinách vejárov, o ich rôznych podobách v rôznych krajinách a rôznych funkciách v rôznych historických obdobiach.

Výstava potrvá do konca mesiaca, potom je naplánovaná už tradičná Veľká noc v kaštieli. Tento rok však nebude len o veľkonočných tradíciách a dekoráciách, ale doplnená bude aj výstavou regionálnych krojov a krojovaných bábik. V máji zavíta do kaštieľa nádherné umenie – umelecké drotárstvo, v júni zase zaujímavosti z podzemia Malých Karpát. Leto si spríjemníme výstavami maliarskeho umenia a koncom leta nás čaká obľúbená Poľovnícka výstava.

Všetci ste srdečne pozvaní. Veríme, že tak ako minulý rok, aj tento rok zavíta do Malackého kaštieľa viac a viac návštevníkov. Prehliadku výstavy je možné spojiť aj s prehliadkou kaštieľa so sprievodcom. V letných mesiacoch opäť ponúkneme aj prechádzky okolitým Zámockým parkom so sprievodcom. Bývalé šľachtické sídlo sa na vás teší!

 – text: M. Janotová, foto: S. Osuský –

vejar2

vystavy

Ďalšie
Oznamy
7. 12. 2023
V piatok bude hlasitá skúška sirén

Ministerstvo vnútra SR oznamuje, že vpiatok 8. decembra o12.00 h bude akustické preskúšanie…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Kultúra
Podujatia
7. 12. 2023
Benefičný koncert Vstúpte pohladil dušu

Nezisková organizácia Vstúpte, ktorá sa venuje ľuďom s mentálnym postihnutím v našom meste,…

Zobraziť celý článok