5. 1. 2010
V Malackách postavia závod za 120 miliónov eur

Firma Swedspan Slovakia má záujem v Malackách rozšíriť svoje kapacity na výrobu drevotrieskových dosiek. Vybudovaním závodu s predpokladanými investičnými nákladmi 105, respektíve až 120 miliónov eur by sa malo vytvoriť 125, respektíve 137 nových pracovných miest.

Vyplýva to zo zámeru investora o posudzovaní vplyvov na životné prostredie (EIA). Účelom investície je vybudovať závod na výrobu drevotrieskových dosiek, ktorý ich bude dodávať pre nábytkárske závody z koncernu IKEA. Odberateľmi budú predovšetkým nábytkársky závod Swedwood v Malackách, závod Swedwood Spartan v Trnave, Swedwood Šopron v Maďarsku, ako aj výrobcovia nábytku pre IKEA v Českej republike, Taliansku, Slovinsku, Srbsku a Chorvátsku. Plánovaný drevársky závod by mal vyrásť v priemyselnom parku nachádzajúcom sa v južnej časti mesta Malacky. Investor odhaduje, že výstavba závodu sa začne v januári budúceho roka a skončí sa v septembri 2011.

Situovanie nového závodu firmy Swedspan Slovakia v meste Malacky vychádza najmä z výhodnej polohy vo vzťahu k odbytovým a zásobovacím trasám, z dostatočnej zásoby drevnej suroviny v okruhu do 200 kilometrov, ako aj možnosti zabezpečenia kvalifikovanej pracovnej sily. Vybudovanie navrhovaného závodu bude znamenať zachovanie pracovných príležitostí v doterajšom závode spoločnosti, ako aj v závode Swedwood Malacky II – nábytkáreň, ktorého výroba je priamo nadviazaná na závod Swedspan.

-sita-

 

Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok