5. 1. 2010
V Malackách postavia závod za 120 miliónov eur

Firma Swedspan Slovakia má záujem v Malackách rozšíriť svoje kapacity na výrobu drevotrieskových dosiek. Vybudovaním závodu s predpokladanými investičnými nákladmi 105, respektíve až 120 miliónov eur by sa malo vytvoriť 125, respektíve 137 nových pracovných miest.

Vyplýva to zo zámeru investora o posudzovaní vplyvov na životné prostredie (EIA). Účelom investície je vybudovať závod na výrobu drevotrieskových dosiek, ktorý ich bude dodávať pre nábytkárske závody z koncernu IKEA. Odberateľmi budú predovšetkým nábytkársky závod Swedwood v Malackách, závod Swedwood Spartan v Trnave, Swedwood Šopron v Maďarsku, ako aj výrobcovia nábytku pre IKEA v Českej republike, Taliansku, Slovinsku, Srbsku a Chorvátsku. Plánovaný drevársky závod by mal vyrásť v priemyselnom parku nachádzajúcom sa v južnej časti mesta Malacky. Investor odhaduje, že výstavba závodu sa začne v januári budúceho roka a skončí sa v septembri 2011.

Situovanie nového závodu firmy Swedspan Slovakia v meste Malacky vychádza najmä z výhodnej polohy vo vzťahu k odbytovým a zásobovacím trasám, z dostatočnej zásoby drevnej suroviny v okruhu do 200 kilometrov, ako aj možnosti zabezpečenia kvalifikovanej pracovnej sily. Vybudovanie navrhovaného závodu bude znamenať zachovanie pracovných príležitostí v doterajšom závode spoločnosti, ako aj v závode Swedwood Malacky II – nábytkáreň, ktorého výroba je priamo nadviazaná na závod Swedspan.

-sita-

 

Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok