24. 5. 2021
V Malackách otvoria nové očkovacie stredisko
Záujemcovia o očkovanie z Malaciek a regiónu dostanú ďalšiu možnosť na vakcináciu. V našom meste sa pripravuje nové vakcinačné stredisko. Nájdete ho v zdravotnom stredisku Na brehu 3  (za budovou predajne Billa). Vzniká v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom pod gesciou troch tunajších lekárov – MUDr. Tatiany Spevákovej, MUDr. Petry Kovarovičovej a MUDr. Jána Bullu.

Očkovacie stredisko sa prvýkrát otvorí v sobotu 29. mája o 8.00 h. Zdravotnícke tímy budú pracovať každý víkend (sobota, nedeľa) a počas pracovného týždňa štvrtky a piatky popoludní. V Malackách sa bude očkovať dvomi druhmi vakcín: AstraZeneca (pre všetkých, ktorí dostali Astru ako prvú dávku a teraz idú na druhú) a Comirnaty od Pfizer/BioNTech (pre tých, ktorí idú na prvú dávku a pre tých, ktorí idú na druhú dávku v prípade, že ako prvú tiež dostali Pfizer). 
„Máme skúsenosti s očkovaním v najväčšom veľkokapacitnom centre na Slovensku, teda na bratislavskom Národnom futbalovom štadióne. Chceme zúročiť naše skúsenosti a pomôcť nášmu mestu. Zároveň chceme prispieť k čo najrýchlejšiemu vybudovaniu kolektívnej imunity voči koronavírusu, aby sme čím sa skôr mohli vrátiť k bežnému životu. Preto sme sa rozhodli priniesť očkovanie bližšie k ľuďom,“ vysvetlila P. Kovarovičová. 
V prípade, ak bol človek zaočkovaný niekde inde (napr. Nitra, Skalica, Dunajská Streda atď.), druhú dávku môže dostať v Malackách. 

Prihlasovanie na očkovanie prvou dávkou: 

Prihlasovanie na očkovanie druhou dávkou: 

 

OTÁZKY A ODPOVEDE

Keď chcem dostať prvú dávku v Malackách, kde sa mám registrovať?

Prvú dávku som dostal v Nitre (prípadne kdekoľvek inde na Slovensku). Môžem dostať druhú dávku v Malackách? 
Áno, je to možné. Prihlásiť sa cez https://bratislavskykraj.sk/ockovanie-druhou-davkou/
a vybrať si podanie druhej dávky v Malackách. 

Čo mám robiť v prípade, že mi bol pridelený termín prvej dávky v Dunajskej Strede (prípadne kdekoľvek inde na Slovensku), avšak chcem ísť do Malaciek? 
Treba zrušiť pôvodný termín (cez pridelené identifikačné číslo). Potom sa zaregistrovať do Malaciek cez https://bratislavskykraj.sk/ockovanie-nahradnici/.

Zrušil som pridelený termín prvej dávky v Skalici. Do hodiny prišiel náhradný termín do Bratislavy. Čo mám robiť, ak sa chcem dať zaočkovať v Malackách? 
Treba zrušiť pridelený termín (cez pridelené identifikačné číslo). Potom sa zaregistrovať cez https://bratislavskykraj.sk/ockovanie-nahradnici/ a vybrať si Malacky. 

Už dlhšie som zaregistrovaný na stránkach BSK ako náhradník. Ešte stále som nedostal termín a chcel by som ísť do Malaciek.
Registráciu treba zrušiť a zaregistrovať sa znovu cez https://bratislavskykraj.sk/ockovanie-nahradnici/ do Malaciek. Prípadne napíšte pracovníkom očkovacieho strediska priamo na FB stránku https://www.facebook.com/Ockovanie-Malacky-101695945454502.

Nevyhovuje mi pridelený prvý termín očkovania. Môžem si termín presunúť na inokedy? 
Áno. Registráciu treba zrušiť a zaregistrovať sa znovu cez https://bratislavskykraj.sk/ockovanie-nahradnici/  do Malaciek.
 
Bude fungovať v Malackách očkovanie sprievodu seniorov nad 70 rokov?
Áno. Senior musí mať termín v Malackách cez https://bratislavskykraj.sk/ockovanie-nahradnici/.  Sprievod zaregistrujeme priamo na mieste a zaočkujeme. 

Bude sa v Malackách očkovať Sputnikom? 
V Malackách sa očkuje registrovanými vakcínami. Sputnik zatiaľ nie je na Slovensku zaregistrovaný. Ak by ho zaradili medzi registrované vakcíny a očkovacie miesto v Malackách ho od štátu dostane, bude sa očkovať aj Sputnikom.  

Som cudzinec a bývam v tomto regióne. Môžem sa nechať zaočkovať v Malackách? 
Áno, samozrejme. Treba si objednať termín v Malackách cez https://bratislavskykraj.sk/ockovanie-nahradnici/. Priamo na mieste treba predložiť identifikačný preukaz a zdravotnú kartičku. 

Bude sa v Malackách dávať očkovací preukaz? 
Áno. Každý zaočkovaný dostane anglicko-slovenský doklad o zaočkovanosti s QR kódom. 

-red-


Ďalšie
Šport
30. 1. 2023
Záhoráci s výborným vstupom do druhej časti sezóny

            Hádzanári Stupavy a …

Zobraziť celý článok
Šport
27. 1. 2023
Cez víkend pokračuje halová liga mladších žiakov vo futbale

V nedeľu 29. januára vás pozývame do ŠH Malina na futbalové zápasy 3. kola halovej ligy…

Zobraziť celý článok