24. 5. 2021
V Malackách otvoria nové očkovacie stredisko
Záujemcovia o očkovanie z Malaciek a regiónu dostanú ďalšiu možnosť na vakcináciu. V našom meste sa pripravuje nové vakcinačné stredisko. Nájdete ho v zdravotnom stredisku Na brehu 3  (za budovou predajne Billa). Vzniká v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom pod gesciou troch tunajších lekárov – MUDr. Tatiany Spevákovej, MUDr. Petry Kovarovičovej a MUDr. Jána Bullu.

Očkovacie stredisko sa prvýkrát otvorí v sobotu 29. mája o 8.00 h. Zdravotnícke tímy budú pracovať každý víkend (sobota, nedeľa) a počas pracovného týždňa štvrtky a piatky popoludní. V Malackách sa bude očkovať dvomi druhmi vakcín: AstraZeneca (pre všetkých, ktorí dostali Astru ako prvú dávku a teraz idú na druhú) a Comirnaty od Pfizer/BioNTech (pre tých, ktorí idú na prvú dávku a pre tých, ktorí idú na druhú dávku v prípade, že ako prvú tiež dostali Pfizer). 
„Máme skúsenosti s očkovaním v najväčšom veľkokapacitnom centre na Slovensku, teda na bratislavskom Národnom futbalovom štadióne. Chceme zúročiť naše skúsenosti a pomôcť nášmu mestu. Zároveň chceme prispieť k čo najrýchlejšiemu vybudovaniu kolektívnej imunity voči koronavírusu, aby sme čím sa skôr mohli vrátiť k bežnému životu. Preto sme sa rozhodli priniesť očkovanie bližšie k ľuďom,“ vysvetlila P. Kovarovičová. 
V prípade, ak bol človek zaočkovaný niekde inde (napr. Nitra, Skalica, Dunajská Streda atď.), druhú dávku môže dostať v Malackách. 

Prihlasovanie na očkovanie prvou dávkou: 

Prihlasovanie na očkovanie druhou dávkou: 

 

OTÁZKY A ODPOVEDE

Keď chcem dostať prvú dávku v Malackách, kde sa mám registrovať?

Prvú dávku som dostal v Nitre (prípadne kdekoľvek inde na Slovensku). Môžem dostať druhú dávku v Malackách? 
Áno, je to možné. Prihlásiť sa cez https://bratislavskykraj.sk/ockovanie-druhou-davkou/
a vybrať si podanie druhej dávky v Malackách. 

Čo mám robiť v prípade, že mi bol pridelený termín prvej dávky v Dunajskej Strede (prípadne kdekoľvek inde na Slovensku), avšak chcem ísť do Malaciek? 
Treba zrušiť pôvodný termín (cez pridelené identifikačné číslo). Potom sa zaregistrovať do Malaciek cez https://bratislavskykraj.sk/ockovanie-nahradnici/.

Zrušil som pridelený termín prvej dávky v Skalici. Do hodiny prišiel náhradný termín do Bratislavy. Čo mám robiť, ak sa chcem dať zaočkovať v Malackách? 
Treba zrušiť pridelený termín (cez pridelené identifikačné číslo). Potom sa zaregistrovať cez https://bratislavskykraj.sk/ockovanie-nahradnici/ a vybrať si Malacky. 

Už dlhšie som zaregistrovaný na stránkach BSK ako náhradník. Ešte stále som nedostal termín a chcel by som ísť do Malaciek.
Registráciu treba zrušiť a zaregistrovať sa znovu cez https://bratislavskykraj.sk/ockovanie-nahradnici/ do Malaciek. Prípadne napíšte pracovníkom očkovacieho strediska priamo na FB stránku https://www.facebook.com/Ockovanie-Malacky-101695945454502.

Nevyhovuje mi pridelený prvý termín očkovania. Môžem si termín presunúť na inokedy? 
Áno. Registráciu treba zrušiť a zaregistrovať sa znovu cez https://bratislavskykraj.sk/ockovanie-nahradnici/  do Malaciek.
 
Bude fungovať v Malackách očkovanie sprievodu seniorov nad 70 rokov?
Áno. Senior musí mať termín v Malackách cez https://bratislavskykraj.sk/ockovanie-nahradnici/.  Sprievod zaregistrujeme priamo na mieste a zaočkujeme. 

Bude sa v Malackách očkovať Sputnikom? 
V Malackách sa očkuje registrovanými vakcínami. Sputnik zatiaľ nie je na Slovensku zaregistrovaný. Ak by ho zaradili medzi registrované vakcíny a očkovacie miesto v Malackách ho od štátu dostane, bude sa očkovať aj Sputnikom.  

Som cudzinec a bývam v tomto regióne. Môžem sa nechať zaočkovať v Malackách? 
Áno, samozrejme. Treba si objednať termín v Malackách cez https://bratislavskykraj.sk/ockovanie-nahradnici/. Priamo na mieste treba predložiť identifikačný preukaz a zdravotnú kartičku. 

Bude sa v Malackách dávať očkovací preukaz? 
Áno. Každý zaočkovaný dostane anglicko-slovenský doklad o zaočkovanosti s QR kódom. 

-red-


Ďalšie
Doprava
22. 9. 2023
Rekonštrukcia dvoch parkovísk na Juhu sa blíži ku koncu

Aktuálna rekonštrukcia dvoch veľkých parkovísk na Ulici M. Tillnera na sídlisku Juh sa podľa…

Zobraziť celý článok
Voľby
22. 9. 2023
PARLAMENTNÉ VOĽBY 2023: Hlasovacie preukazy

O hlasovací preukaz môže požiadať volič, ktorý má trvalý pobyt na Slovensku a v deň konania volieb…

Zobraziť celý článok