3. 7. 2019
V Malackách možno vznikne štátne laboratórium
Ministerstvo zdravotníctva plánuje vybudovať štátne diagnostické laboratórium a ako jeho sídlo zvažuje Malacky. Rezort tak reaguje na nedávne problémy, keď sa v dôsledku sporu štátnej zdravotnej poisťovne a veľkého súkromného laboratória štyri dni neuhrádzali platby a pacienti si ich museli platiť sami. Štát sa preto rozhodol zriadiť vlastné zariadenie na vyšetrenia vzoriek.

Pri úvahách o Malackách dominujú dva hlavné dôvody: dobrá dostupnosť z Bratislavy a objekt v priemyselnom parku, ktorý spravovali Štátne hmotné rezervy a na jar tohto roku ho dostalo do správy práve ministerstvo zdravotníctva. „Som si vedomý, že v pamäti verejnosti môže byť tento objekt spojený s kauzou “vakcináreň”, ktorá sa pripravovala v utajenom režime. Preto som požiadal zástupcov ministerstva, aby svoj terajší záujem komunikovali od počiatku transparentne. Mesto bude stavebným úradom, takže budeme mať informácie z prvej ruky a dohliadať na naplnenie zámeru pani ministerky,“ ubezpečuje Malačanov primátor mesta Juraj Říha a dopĺňa: „Aktuálny vývoj vnímam ako príležitosť, aby sa rezort zdravotníctva a mesto stali partnermi. Vďaka tomu by sme sa mohli spoločne vrátiť k téme dofinancovania pohotovosti v Malackách či k budúcemu využitiu opustených pavilónov kasární na Juhu.“

Laboratórium by slúžilo na základnú diagnostiku vzoriek pacientov z ambulancií. Neplánuje sa žiadny vývoj ani výskum, preto sa verejnosť nemusí obávať. Ide o bežné zdravotné pracovisko, ktoré nepotrebuje osobitný režim.

-red-
Ďalšie
Práca
Oznamy
9. 7. 2024
Centrum voľného času hľadá vychovávateľa

Centrum voľného času v Malackách hľadá kreatívneho, všestranného, flexibilného, zodpovedného,…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
8. 7. 2024
Vojtech Planka vystúpil na Gerlach

Rekreačný bežec a zanietený turista Vojtech Planka zdolal pred pár dňami Gerlachovský štít. Vôbec…

Zobraziť celý článok