29. 11. 2017
V knižnici rozvoniavala Literárna kuchyňa
Knižnica MCK Malacky namiešala počas jesenno-zimnej Literárnej kuchyne výchovno-vzdelávaciu kašu, ktorá podporuje čitateľskú gramotnosť, čiže trávenie kníh u detí a mládeže a ich záujem o literatúru. Pre žiakov základných škôl pripravili organizované stretnutia so zaujímavými kuchármi, ktorí majú niečo spoločné s varením knižiek. 
Prvou kuchárkou bola spisovateľka Taťjana Lehenová, ktorá do Malaciek  zavítala až z Prahy a uvarila príbeh Je Miška myška? s podtitulom Príhody celkom skvelej rodiny. Druhou kuchárkou, ktorá sa predstavila so svojím kulinárskym umením, bola ilustrátorka a spisovateľka Danica Pauličková. Tá porozprávala o svojich knihách i o tom, ako sa knihy ilustrujú aj vydávajú. Tretím kuchárom bol pán Tibor Hujdič,  ktorý žiakom priblížil literatúru pre mládež. Je jedným z tých, ktorí hľadajú cesty, ako priviesť deti k čítaniu. A poslednou kuchárkou, ktorá predstaví svoje dielo, bude spisovateľka Kristína Baluchová. S deťmi sa porozpráva o Kapitánovi Padákovi, ktorý vás pozýva na palubu Boeingu 737, ale predovšetkým na nevyspytateľný výlet okolo našej planéty. Deti sa dozvedia veľa zaujímavostí o povolaní pilota či geografii. Tak šťastný let.
Na propagáciu a prezentáciu kníh a autorov v knižnici z projektu zakúpili  fotoaparát, flipchartovú magnetickú tabuľu, plátno a dataprojektor. Táto prezentačná technika bude využívaná a prospešná aj v ďalších rokoch, kde sa bude pokračovať v myšlienke a cieli projektu zameraného na deti a mládež v podpore čitateľskej gramotnosti a zvýšenia záujmu o čítanie formou rôznych aktivít uvedených v projekte
Projekt Literárna kuchyňa je zameraný na rozvoj čitateľskej gramotnosti detí a mládeže a podporil ho Bratislavský samosprávny kraj.
 
Knižnica MCK
Ďalšie
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok
Doprava
Rozvoj
29. 11. 2023
Rekonštrukcia Ulice Martina Benku bude pokračovať na jar

Bratislavská vodárenská spoločnosť už skončila kompletnú rekonštrukciu vodovodu a kanalizácie na…

Zobraziť celý článok