16. 9. 2021
Úspešné projekty knižnice v tomto roku
Knižnica–MCK Malacky získala tento rok finančné prostriedky z Fondu na podporu umenia. Podarilo sa to v troch projektoch.

Doteraz mohli čitatelia využívať jediný výpožičný pult, od jesene by mal fungovať aj druhý, a to v detskom oddelení. Podarilo sa to vďaka projektu Skvalitnenie a zvýšenie komfortu pre používateľov detského oddelenia – nákup interiérového vybavenia knižnice. Znamená to, že návštevníci, ktorí si prišli vybrať detské knižky, prípadne používatelia internetu v počítačovom kúte, si môžu urobiť výpožičku či platby priamo v tomto oddelení. Na obnovu sme získali 2 000 €.
Už niekoľko rokov naša knižnica realizuje projekt Literárna kuchyňa, zameraný na podporu čitateľskej gramotnosti detí. Jeho náplňou sú najmä besedy so spisovateľmi, ilustrátormi či vydavateľmi, a tentoraz sme pridali aj besedy pre dospelých. V rámci Kultúrneho leta sme mali 6 literárnych stretnutí a do konca roka nás ich čaká ešte niekoľko. Budú sa konať, aj keď pandemická situácia nedovolí účasť obecenstva. V takom prípade budú na stretnutí iba knihovníčka a hosť a videonahrávku umiestnime na internet (pripravujeme kanál knižnice na youtube). V tomto projekte sme získali 2 800 €.
Vďaka úspešnému projektu Nový život s novou knihou, v ktorom sme získali 2 000 €, môžeme nakúpiť nové knihy pre našich čitateľov. Časť kníh začneme nakupovať a spracúvať už na jeseň. Znamená to, že najneskôr po Novom roku sa čitatelia môžu tešiť na novinky z rôznych žánrov beletrie pre dospelých i pre deti a mládež, ale aj z odbornej literatúry, najmä z oblasti umenia, kultúry, histórie, psychológie a pedagogiky, prírodných vied a enviromentalistiky. Budeme dopĺňať i cudzojazyčnú literatúru, odporúčané knihy pre žiakov a klasické svetové i slovenské diela pre študujúcu mládež.
Všetky tri projekty podporil Fond na podporu umenia.

Text: MCK, foto: S. Osuský
 
Logo FPU 
Ďalšie
Šport
15. 4. 2024
Úspešná súťaž karate v Malackách

Karate klub TJ Strojár Malacky aj tento rok organizoval regionálnu súťaž spodporou Asociácie…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Oznamy
15. 4. 2024
Stavebný úrad je oddnes do stredy zatvorený

Oznamujeme verejnosti, že z dôvodu školenia je od pondelka 15. apríla do stredy 17. apríla…

Zobraziť celý článok