12. 9. 2014
Upozornenie pre vodičov

Polícia vyzýva vodičov, aby v súvislosti s pretrvávajúcim daždivým počasím zvýšili svoju pozornosť na cestách. V súčasnosti sú všetky cestné komunikácie na území Bratislavského kraja prejazdné, avšak na mnohých úsekoch sa nachádza vrstva nadbytočnej vody.

Zvýšenú úroveň vody na vozovke evidujeme v súčasnosti na štátnej ceste II/501, konkrétne v km 8 medzi obcami Pernek a Jabloňové, v 12 km medzi obcami Pernek a Kuchyňa, v úseku km 24 – 29 medzi obcami Rohožník, Sološnica a Plavecké Podhradie, na štátnej ceste I/2 v km 61,8 v smere zo Stupavy na Malacky.

Pozornosť je z dôvodu zvýšenej úrovne vody na vozovke potrebné zvýšiť aj na Rastickej ulici v Tomášove, na Devínskej ceste medzi Devínskou Novou Vsou a Devínom a na podjazde pod Prístavným mostom. Policajné hliadky situáciu na území Bratislavského kraja neustále monitorujú a v prípade potreby budú premávku regulovať.

Vodičov preto žiadame, aby na cestách dodržiavali predpísané rýchlosti, jazdu prispôsobili stavu a povahe vozovky, ako aj poveternostným podmienkam. K bezpečnosti v takýchto prípadoch prispieva najmä zníženie rýchlosti na klzkom povrchu vozovky, dôležité je zvýšiť vzdialenosť medzi vozidlami, aby bolo možné včas zareagovať a predísť kolíznym situáciám.

KRPZ

Foto: ilustr.

Ďalšie
Šport
23. 5. 2024
Boxer Niko Sivák má republikový bronz

Komárno, 204 boxerov z 51 oddielov zcelého Slovenska – to boli majstrovstvá Slovenska vboxe žiakov…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
23. 5. 2024
Okresný súd Malacky vyhlasuje výberové konanie na pozíciu vyšší súdny úradník

Okresný súd Malacky informuje o voľnom štátnozamestnaneckom mieste v dočasnej štátnej službe vo…

Zobraziť celý článok