12. 6. 2014
Univerzita tretieho veku mieri do Malaciek
Pre seniorov sa v našom meste črtá možnosť stať sa študentmi Univerzity tretieho veku. Kto má vek nad 50 rokov, má dostatok energie a chuti, môže si doplniť vzdelanie vo viacerých atraktívnych odboroch. Pre mnohých to môže byť vítaná príležitosť dokončiť si plány z mladosti, ktoré pod vplyvom životných okolností niekedy nedostali prednosť.

So zaujímavou ponukou pre malackých seniorov prichádza Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave, ktorá má záujem zriadiť v okresnom meste na Záhorí svoje vysunuté pracovisko. V odbore Sociálna práca by tak záujemcovia dostali príležitosť študovať napríklad psychológiu, sociológiu, pedagogiku, etiku, kultúru, právo, informatiku, ale aj iné predmety.

Podmienkou pre úspešné zaradenie do štúdia je vek nad 50 rokov a minimálne stredoškolské vzdelanie ukončené maturitnou skúškou. Každý uchádzač, ktorý spĺňa tieto podmienky, bude prijatý bez prijímacích pohovorov, stačí vyplniť a poslať prihlášku a zaplatiť ročný poplatok, ktorý je pre pracujúceho dôchodcu 60 €, pre nepracujúceho 35 € a pre invalidného dôchodcu 25 €. Štúdium trvá tri roky a vyučuje sa dvakrát do mesiaca vždy počas štyroch hodín. Po jeho ukončení študenti na slávnostnej promócii získajú doklad o získanom vzdelaní.

V tejto fáze je pre mesto dôležité vedieť, či by bol záujem seniorov o takúto aktivitu dostatočný. Preto kto by chcel po troch rokoch ukončiť štúdium promóciou v uvedenom odbore, môže sa do 30 júna obrátiť na vedúcu klientskeho centra MsÚ v Malackách A. Kmecovú, a to osobne, e-mailom: alena.kmecova@malacky.sk alebo telefonicky 034/79 66 120. Kontaktovať môžete aj predsedníčku Okresnej organizácie Jednoty dôchodcov na Slovensku R. Mrázovú (tel.: 0905 857 014).

T. Búbelová   
Ďalšie
Práca
Oznamy
22. 7. 2024
Okresný súd Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste

Okresný súd Malacky informuje o voľnom štátnozamestnaneckom mieste v dočasnej štátnej službe vo…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok