12. 6. 2014
Univerzita tretieho veku mieri do Malaciek
Pre seniorov sa v našom meste črtá možnosť stať sa študentmi Univerzity tretieho veku. Kto má vek nad 50 rokov, má dostatok energie a chuti, môže si doplniť vzdelanie vo viacerých atraktívnych odboroch. Pre mnohých to môže byť vítaná príležitosť dokončiť si plány z mladosti, ktoré pod vplyvom životných okolností niekedy nedostali prednosť.

So zaujímavou ponukou pre malackých seniorov prichádza Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave, ktorá má záujem zriadiť v okresnom meste na Záhorí svoje vysunuté pracovisko. V odbore Sociálna práca by tak záujemcovia dostali príležitosť študovať napríklad psychológiu, sociológiu, pedagogiku, etiku, kultúru, právo, informatiku, ale aj iné predmety.

Podmienkou pre úspešné zaradenie do štúdia je vek nad 50 rokov a minimálne stredoškolské vzdelanie ukončené maturitnou skúškou. Každý uchádzač, ktorý spĺňa tieto podmienky, bude prijatý bez prijímacích pohovorov, stačí vyplniť a poslať prihlášku a zaplatiť ročný poplatok, ktorý je pre pracujúceho dôchodcu 60 €, pre nepracujúceho 35 € a pre invalidného dôchodcu 25 €. Štúdium trvá tri roky a vyučuje sa dvakrát do mesiaca vždy počas štyroch hodín. Po jeho ukončení študenti na slávnostnej promócii získajú doklad o získanom vzdelaní.

V tejto fáze je pre mesto dôležité vedieť, či by bol záujem seniorov o takúto aktivitu dostatočný. Preto kto by chcel po troch rokoch ukončiť štúdium promóciou v uvedenom odbore, môže sa do 30 júna obrátiť na vedúcu klientskeho centra MsÚ v Malackách A. Kmecovú, a to osobne, e-mailom: alena.kmecova@malacky.sk alebo telefonicky 034/79 66 120. Kontaktovať môžete aj predsedníčku Okresnej organizácie Jednoty dôchodcov na Slovensku R. Mrázovú (tel.: 0905 857 014).

T. Búbelová   
Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
Celomestské podujatia
Kultúra
6. 12. 2023
Horí prvá sviečka na adventnom venci

Kostolom Nepoškvrneného počatia Panny Márie v Malackách sa vnedeľu 3. decembra niesli tóny…

Zobraziť celý článok
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok