21. 11. 2013
Umelecké dielne v CVČ už v nedeľu 24. novembra

Umelecké dielne sa konajú v nedeľu 24. 11. 2013 o 15.00 h v priestoroch CVČ.  Pripravujeme pre vás kreatívne popoludnie plné prekvapení, kde sa budeme venovať viacerým umeleckým technikám. Niektoré z nich možno poznáte, niektoré môžu byť pre vás nové, preto si dovolíme priblížiť vám prácu s nimi, aby ste vedeli, čo vás vlastne čaká.

DREVOREZBA –  umelecká technika opracovania dreva, ktorá sa dosahuje kvalitne brúsenými dlátami. Toto umenie si vyžaduje, aby rezbár zapájal do svojej práce nielen svoje zručné ruky a mozog, ale predovšetkým ducha a cit. Každá drevorezba je preto hotový originál.

VOSKOVÉ PLÁTY – perfektná a úplne jednoduchá pomôcka pre všetkých kreatívnych na zdobenie sviečok bez použitia lepidla.

SLANÉ CESTO – je to jednoduchá, prírodná surovina na tvorenie, pri ktorom sa rozvíja fantázia, koncentrácia a zručnosť detí, ale aj dospelých a zároveň vám ponúka skvelú a atraktívnu zábavu.

PALIČKOVANÁ ČIPKA – je ručná práca, ktorá sa tvorí na textilnom valci. Čipkárky svojimi šikovnými prstami vytvárajú dielka pripomínajúce pavučinky, ktoré môžu aj vám dotvoriť útulnosť vášho domova.

Poviem vám, určite sa tam pôjdem pozrieť aj ja. Veď kto by odolal takému pokušeniu umelecky tvoriť, reálne vytvoriť a odísť s dobrým pocitom na srdiečku, že aj moje šikovné ruky vedia vyjadriť vlastný cit aj pocit.

Podujatie sa uskutoční vďaka podpore Nadácie Volkswagen Slovakia.

-cvč-

 

Ďalšie
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok
Doprava
Rozvoj
29. 11. 2023
Rekonštrukcia Ulice Martina Benku bude pokračovať na jar

Bratislavská vodárenská spoločnosť už skončila kompletnú rekonštrukciu vodovodu a kanalizácie na…

Zobraziť celý článok