8. 8. 2012
Ukradli najkrajšie kusy

Jednou z náplní zamestnancov oddelenia územného rozvoja a životného prostredia v MsÚ v Malackách je aj zveľaďovanie zelených plôch v meste.  A to sa im aj postupne darí. Je však smutné, že neustále sa musia riešiť prípady poškodzovania a ničenia najrôznejších stromov a drevín. Tentoraz neriešime ani jedno z toho. Novovysadené dreviny na uliciach Cesta mládeže a Duklianskych hrdinov totiž hneď niekto ukradol.

Krádež sa pravdeopodobne uskutočnila začiatkom týždňa. Na spomínaných uliciach zmizlo spolu 20 kusov nízkych guľatých tují a 10 kusov nízkorastúcich borovíc. „Ide o najkrajšie a najdrahšie dreviny, ktoré sme na týchto úsekoch vysadili, preto išlo iste o cielenú krádež,” myslí si M. Gajdárová z oddelenia ÚRŽP v MsÚ. „Takéto kry ešte nemajú rozsiahle korene, a preto pre páchateľa nebolo ťažké ich vybrať zo zeme,” dodáva Gajdárová.
Hodnota ukradnutých drevín sa vyšplhala na 268 €, podľa aktuálnych informácií z mestskej polície ide v tomto prípade už o trestný čin. MsÚ bude ďalej vo veci postupovať podľa právnych noriem.


Text, foto: N. Slobodová

Ďalšie
Šport
23. 6. 2026
Dárius šokoval konkurenciu

Vyrastá nám ďalší športový talent. Volá sa Dárius Tyuska, má 5 rokov, anedávno sa postavil na…

Zobraziť celý článok
Šport
23. 6. 2026
Naši footgolfisti na majstrovstvách sveta

Majstrovstvá sveta vo footgolfe sa podobne ako tie futbalové, konajú raz za štyri roky. Tie…

Zobraziť celý článok