9. 1. 2009
Údržba komunikácií má rezervy
Po prejazde Malackami v piatok 9. 1. sa nedalo inak iba skonštatovať, že údržba ciest a chodníkov v meste má napriek deklarovanému úsiliu kompetentných pracovníkov rezervy. „Dnes dovážame novú drvinu, lebo od 6. 1. sme v meste spotrebovali na posyp 35 ton. Kapacita skladu je 50 ton, a to doplníme. Posýpali sa všetky mestské cesty – 6. 1. od 2.00 h v noci až do 11.30 h predpoludním,“ povedal Jozef Bátory z MsÚ.

„Vo štvrtok sme dosypali križovatky, kde to autá rozjazdili a 9. 1. sa dosypala Brnianska, Záhorácka a Cesta mládeže,“ upresnil J. Bátory, no neodpovedal na otázku, prečo nie je očistený chodník vedľa MsÚ, ku vchodu na MsP a okolo mestských garáží, kde sa na rohu navyše nebezpečne čnie ako sklo číry veľký ľadový cíp.

Od ľadu sa na predpoludňajšom slnku jagala aj cesta, ktorá pokračuje z Továrenskej v smere na Plavecký Štvrtok a nebolo príjemné stretať sa s ťažkými vozidlami a kamiónmi, ktoré prichádzali v protismere na strane rybníka. „Mesto zodpovedá iba za komunikácie v intraviláne,“ dozvedeli sme sa a na MsÚ sa nám nepodarilo zistiť, kto je za uvedený úsek zodpovedný. „Bola to účelová komunikácia ministerstva obrany, zrejme je to štátna cesta,“ povedal prednosta MsÚ Dušan Vavrinec.

Na otázku, či mesto nepomýšľa na modernejšie a účinnejšie spôsoby údržby, prednosta MsÚ zareagoval slovami: „Trafili ste klinec po hlavičke. Investície do prostriedkov, ktoré sa používajú na zimnú údržbu, sú dlhodobo podkapitalizované. Techniku vlastní mestská spoločnosť, ktorá roky využíva starú, hoci udržiavanú a funkčnú techniku. Tento fakt neumožňuje využiť iné progresívne prístupy a technológie. Podľa môjho názoru vozový park nespĺňa súčasné požiadavky na efektívnu údržbu. Keby spoločnosť TEKOS, s. r. o., zmodernizovala vozový park, určite by sa to odrazilo na kvalite a väčšej spokojnosti občanov. Samozrejme, nie je to len otázka strojov, ale aj zodpovedného prístupu zamestnancov.“

Text, foto: Tatiana Búbelová
Ďalšie
Šport
1. 3. 2024
Mladí stolní tenisti nám robia radosť

Naši talentovaní stolní tenisti majú vposlednom období viacero úspešných vystúpení. Najmladšie…

Zobraziť celý článok
Šport
1. 3. 2024
15 titulov majstrov kraja pre AC Malacky

Pred časom sme informovali oúspešnom vystúpení atlétov AC Malacky počas prvej časti majstrovstiev…

Zobraziť celý článok