11. 2. 2016
Týždeň s angličtinou v cirkevnom gymnáziu

Počas prvého februárového týždňa sa v Spojenej škole sv. Františka Assiského uskutočnil týždeň s anglickými lektormi. Ovládanie anglického jazyka je v dnešnej dobe nutnosťou, a to si uvedomujú mladí gymnazisti i vedenie školy. Priamy kontakt s „native speakermi“, teda s ľuďmi, pre ktorých je tento jazyk materinským, je jedným z najľahších a najefektívnejších spôsobov, ako sa ho naučiť.

Lektormi malackých gymnazistov boli Hanna a Nicky, pochádzajúci zo Severného Írska. Počas týždňa stráveného na Slovensku študentom predstavili kultúru, zvyky i tradície svojej krajiny. Okrem obohacovania slovnej zásoby pomocou rôznych tém ako napr. jedlá, hudba, šport, mýty či filmy sa študenti zoznámili aj s anglickým slangom.

„Nové poznatky sme získavali aj pomocou rôznych hier –  pátranie po vrahovi na základe indícií, vytváranie vlastných scénok alebo básničiek. Na konci týždňa sme si všetci zmerali sily v kvíze. Mnohí z nás začali premýšľať v angličtine a sú si oveľa istejší pri komunikácii, ktorá je pri učení sa cudzích jazykov jedna z najdôležitejších zručností. Sme veľmi radi, že nám naša škola poskytla takúto jedinečnú možnosť a už teraz sa tešíme na ďalších lektorov, ktorí k nám v budúcnosti zavítajú,“ hovoria svorne gymnazistky Miriam a Isabel.

Text: -red/gym-, foto: -gym-

Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
Celomestské podujatia
Kultúra
6. 12. 2023
Horí prvá sviečka na adventnom venci

Kostolom Nepoškvrneného počatia Panny Márie v Malackách sa vnedeľu 3. decembra niesli tóny…

Zobraziť celý článok
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok