22. 5. 2018
Turnaj PLAYMINIHANDBALL 2018 v Stupave bol opäť úspešný

V máji sa do Stupavy už pravidelne sťahujú desiatky klubov zo Slovenska, Čiech a tento rok i premiérovo klub z Chorvátska. Tretí májový víkend patril turnaju Playminihandball 2018. Odohral sa už jedenásty ročník a môžeme tak jedným dychom dodať, že klub HC Tatran Stupava zorganizoval najväčší minihádzanársky turnaj v strednej Európe!

Keď už si dovolíme tvrdiť, že ide o tak veľký turnaj, tak si povedzme o číslach: dve haly, tri krajiny, tri dni, päť kategórií, šesť ihrísk, trinásť skupín, 27 klubov, 92 družstiev, 368 zápasov a viac ako 800 minihádzanárov. A práve tento minihádzanársky „masaker“ začal už v piatok (18. mája) skoro ráno a trval až do nedeľného poobedia.

V priebehu celého víkendu bol pripravený bohatý sprievodný program. Od rozdávania tričiek, cez „kinder zónu“ až po disco pre všetky deti, ktoré mali chuť a najmä energiu po náročných hracích dňoch večer na trochu tanca. Myslelo sa i na trénerov, pre ktorých bol tradične pripravený po piatkovom hracom dni seminár o „česko-slovenskej hádzanej“ a v sobotu večer zase raut v miestnej klubovni.

Hrací formát bol overený z minulého roka. Deti boli podľa roku narodenia rozdelené na dve vekové kategórie a na chlapcov a dievčatá. Pre prvákov a druhákov prebiehal turnaj len jednodňovo v sobotu v mestskej športovej hale.
Boli to práve deti z nášho klubu, ktoré sa samy spontánne zorganizovali pri bufetových stoloch a na finálový zápas išli fandiť družstvu RK Vučiči zo Záhrebu. Chcete vedieť prečo? Aj nás to zaujímalo. Od našich dievčat som dostal túto odpoveď: „Keď  sme my hrali u nich (v Záhrebe), tak nám tiež fandili v bojoch o medaily“.

Možno to bolo tým povzbudzovaním, možno i dlhou cestou na Slovensko, ale bezpochyby aj ich športovou kvalitou. Reč je o Rukometnej škole Vučiči, ktorá sa premiérovo predstavila na Playminihandballe a v zmysle latinského „veni, vidi, vici“ aj hrala. Chlapci, ročník narodenia 2007/2008, vyhrali svoju kategóriu, keď v napínavom finále zdolali chlapcov z THA Martin.

Samotná Stupava nezískala najcennejšiu trofej, ale bronz chlapcov narodených v roku 2009/2010 bol určite iskričkou nádeje a výsledkom toho, že smer je nastavený správne.
Poďakovanie patrí najmä organizačnému tímu, dobrovoľníkom z radov rodičov, taktiež starším hráčom a hráčkam z domáceho klubu HC Tatran Stupava, trénerom a všetkým zainteresovaným.

Turnaj PLAYMINIHANDBALL 2018 – Konečné poradie po kategóriách

Text: D. Jančár, foto: L. Jánošíková, L. Obžerová

22. 10. 2024
Malačania sa stále držia čela, zvládli nervák vo Veľkých Ludinciach

Futbalisti FC Žolík Malacky zvíťazili v 13. kole 3. ligy Západ na ihrisku TJ Družstevník Veľké…