22. 7. 2013
Trio atlétov na ME v Rieti neuspelo

Záhorácki atléti sa so slávou z majstrovstiev Európy juniorov domov nevrátili. Vo štvrtok nepostúpila do trojskokanského finále atlétka AC Malacky Monika Baňovičová a v sobotu vypadli aj dvaja záhorácki pretekári Dukly Banská Bystrica Claudia Hladíková a Andrej Dolinský.

Pre malackú skokanku Baňovičovú nezačala kvalifikácia v trojskoku  úspešne. V miernom protivetre skočila 11,95 m a v ďalších pokusoch musela zabrať. Najďalej doletela v tretej sérii za 12,57 m, no na postup do vysnívaného finále to nestačilo a Baňovičová sa musela uspokojiť so sedemnástou priečkou z 21 súťažiacich.

„Monika začala súťaž veľmi zle, ale napokon si predsa vyskákala svoj druhý najlepší výkon v živote pri regulárnych podmienkach. Na viac v danej chvíli nemala, hoci bojovala, ako sa dalo. O rok na majstrovstvách sveta by to už malo byť iné,“ uviedol tréner mladej Malačianky Vladimír Handl.

Navlas rovnaké umiestnenie dosiahla aj Claudia Hladíková. Rodáčka z Borského Svätého Jura a odchovankyňa AC Malacky si skočila v diaľke druhý najhodnotnejší výkon v živote. Podobne ako u Baňovičovej, ani u nej to ale nestačilo na postup.

„S umiestením som menej spokojný ako s výkonom. Odhadoval som, že Claudia skočí okolo 605 cm. Hoci jej pár centimetríkov k tomu chýbalo, predviedla solídny výkon, druhý najlepší v kariére,“ povedal pre agentúru SITA tréner Radovan Mišík. Na postup bolo pritom treba skočiť  aspoň 608 cm (osobný rekord C. Hladíkovej 620 cm), v trojskoku 12,88 m (M. Baňovičovej maximum 13,14 m).

Nedarilo sa ani odchovancovi skalickej atletiky Andrejovi Dolinskému, ktorý bol v chôdzi na 10 kilometrov podobne ako pred dvomi rokmi na majstrovstvách sveta do 17 rokov diskvalifikovaný. Pre záhorácku atletiku je však účasť troch juniorských atlétov z tohto regiónu na kontinentálnom šampionáte aj tak veľký úspech.

Výsledky (ME juniorov)
Juniori. Chôdza na 10 km: 1. Paršin (Rusko) 41:01,55 min, … Dolinský (Dukla B. Bystrica, Slovensko)  diskvalifikovaný.
Juniorky. Trojskok: 1. Cestonarová (Taliansko) 13,41 m /-0,5/, … 17. Baňovičová (AC Malacky, Slovensko) 12,57 m /-0,9/ nepostúpila do finále. Diaľka (kvalifikácia): 1. Mihambová (Nemecko) 664 cm /-0,5/, … 17. Hladíková (Dukla B. Bystrica, Slovensko) 598 cm /+0,8/ nepostúpila do finále.

Text, foto: -TK AC-

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok