23. 6. 2023
Tomáš Pavelka má za sebou úspešnú sezónu

Odchovanec basketbalu Strojár Malacky sa presadil v prestížnej zahraničnej súťaži. Tomáš Pavelka dominoval v estónskej a v estónsko-lotyšskej lige.

22-ročný odchovanec malackého basketbalu odišiel – rovnako ako Boris Bojanovský – vo veku 16 rokov do Španielska, odtiaľ do prestížnej akadémie GBA a následne sa vrátil opäť do Španielska, kde v euroligovej Valencii strávil 3 roky. Posledný ročník odohral v drese estónskeho Tartu, ktoré skončilo na 2. mieste v estónskej lige, na 3. mieste v estónsko-lotyšskej lige a na 3. mieste v Estónskom pohári. 218-centimetrový Tomáš bol kráľom ligy v blokoch (2,6 bloku na zápas) a druhý v doskokoch (9,4 doskoku na zápas). Za slovenskú reprezentáciu sa zúčastnil na dvoch majstrovstvách Európy v mládežníckych kategóriách. Minulý rok bol prihlásený v drafte NBA. Po úspešnej sezóne v Estónsku čakáme, kde bude pokračovať.

Text a foto: B. Orth

Ďalšie
Šport
26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…