12. 6. 2014
Tipy na víkend

Opäť sú tu prechádzky Zámockým parkom so sprievodcom. Po zimnej prestávke sa tá prvá tohtoročná uskutoční v nedeľu 15. júna.

Letné prechádzky Zámockým parkom so sprievodcom budú toto leto každú nedeľu o 14.00 h. Prechádzky sú zdarma, jedinou podmienkou je priaznivé počasie. Na záujemcov bude čakať sprievodca vždy pred bránou kaštieľa. Počas prechádzok sa dozviete, ako vyzeral Zámocký park v minulosti, ako a na čo ho využívali Pálfiovci, aká je história novo zrekonštruovanej groty a tiež aké vzácne dreviny tu rastú. Dozviete sa aj to, kedy zmizla koniareň a iné zaujímavé stavby, ktoré boli kedysi súčasťou parku.

Po absolvovaní prechádzky si návštevníci môžu prezrieť aktuálnu výstavu v kaštieli s názvom Malé Karpaty, ako ich možno nepoznáte. Od 5. júna do 29. júna je tu vystavené množstvo fotografií banských diel z pohoria Malých Karpát, kde sa v minulosti ťažilo zlato, pyrit, antimonit, mangán alebo známe mariánske bridlice. Od 1. júna sa v kaštieli platí vstupné, ktoré je 0,50 € pre dospelého, deti a študenti do 18 rokov majú vstup bezplatný. Výstava je otvorená štvrtok, piatok od 16.30 h do 18.00 h a v sobotu, nedeľu od 15.00 h do 17.00 h. Fotografie si môžete pozrieť na našom facebookovom profile.

montana m   prech

Mestské centrum kultúry pripravilo pre deti tradičnú rozprávkovú nedeľu. O 17.00 h do Kultúrního domečku zavíta Divadlo Žihadlo a Cirkus Pepele. V galérii MCK bola 5. júna slávnostne otvorená výstava Milana Hruboša a jeho nasledovníkov, záujemcovia o ich tvorbu môžu počas víkendových dní navštíviť výstavu v čase od 14.00 h do 17.00 h.

Počas víkendu 14. a 15. júna sa uskutoční v starom rušňovom depe Bratislava-východ už 16. celoslovenský zraz historických železničných vozidiel – Rendez 2014. V rámci akcie vypravia organizátori aj niekoľko vlakov, ktoré privezú návštevníkov z rôznych miest. Motorový vlak na výstavu Rendez 2014 pôjde aj priamo z Malaciek. Po oba dni bude štartovať o 10.00 h. Cestovné vo vlaku sa neplatí. Podmienkou je však zakúpenie vstupenky do múzea po príchode vlaku (dospelí 5,00 €, deti od 6 do 15 rokov 3,00 €).

Priaznivé víkendové počasie môžete využiť na návštevu letného kúpaliska alebo na cyklovýlet na Hodonínsko a Slovácko s SCK Záhorák. Do konca školského roka bude malacké kúpalisko otvorené od 13.00 h, neskôr denne od 10.00 h do 19.00 h. Ceny sa nijako nemenili. Nájdete ich tu.

Kalendár júnových podujatí

Text: TIK,foto: -otano-

Ďalšie
Šport
23. 5. 2024
Boxer Niko Sivák má republikový bronz

Komárno, 204 boxerov z 51 oddielov zcelého Slovenska – to boli majstrovstvá Slovenska vboxe žiakov…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
23. 5. 2024
Okresný súd Malacky vyhlasuje výberové konanie na pozíciu vyšší súdny úradník

Okresný súd Malacky informuje o voľnom štátnozamestnaneckom mieste v dočasnej štátnej službe vo…

Zobraziť celý článok