18. 7. 2013
Tipy na najbližší víkend

Čo skúsiť najbližší víkend? Možností je opäť dosť.

Prvý ročník pivného festivalu
Už nasledujúcu sobotu (20. júla) na nás čaká úplná novinka v kalendári podujatí v našom meste. Vôbec po prvý raz sa tu uskutoční pivný festival nazvaný Pivný krígl. Organizuje ho Pub u koňa a všetci milovníci piva sa stretnú na lúke pri mlyne. Vstup je zadarmo a program je bohatý. Vystúpenia hudobných skupín, Miss mokré tričko, súťaž v jedení párkov a samozrejme súťaž v pití piva.

Plagát

Prehliadka kaštieľa i výstavy
V rámci prehliadky kaštieľa sa počas nasledujúceho víkendu budete môcť pokochať ďalšou zaujímavou výstavou. Výstavné priestory Malackého kaštieľa sa opäť naplnia obrazmi a fotografiami umelcov zo Záhoria. Svoje obrazy tu predstaví Milan Hruboš a fotografie Barbora Hrubošová. Vernisáž sa uskutoční vo štvrtok 18. 7.

Výstava potrvá od 18. 7. do 4. 8.
Otváracie hodiny:
št, pia: 16.30 – 18.00 h
so, ne: 15.00 – 17.00 h
V iných časoch sa môžete objednať na t. č.: 034/772 23 87.

Plagát

Prechádzky Zámockým parkom so sprievodcom
Nezabudnite ani na špeciálne letné prechádzky Zámockým parkom so sprievodcom. Ten vám prezradí napríklad aj to, ako vyzeral Zámocký park v minulosti, ako a na čo ho využívali Pálfiovci, aká je história kaplnky, ktorá sa nachádza v útrobách Zámockého parku, ale tiež aké vzácne dreviny tu rastú. No a dozviete sa aj to, kedy zmizla koniareň, ktorá bola kedysi súčasťou Malackého kaštieľa.
Stretneme sa v sobotu o 13.45 h pred Malackým kaštieľom.

Plagát

Rozprávková nedeľa s tvorivou dielňou a sokoliarmi
V rámci Kultúrneho leta 2013 nebude ani v nedeľu 21. júla chýbať rozprávka v podaní Teatra Neline s názvom O ukričanej Viktorke, ktorá odštartuje o 17.00 h. Deti sa však už od 16.00 h. budú môcť zabávať v tvorivej dielni či odfotiť sa so sokoliarmi. Podujatie sa uskutoční na lúke pred Malackým kaštieľom. V prípade nepriaznivého počasia v priestoroch Malackého kaštieľa.

Plagát

 

Spracovala: N. Slobodová

Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok