17. 7. 2012
TESCO zanedbáva okolitú zeleň
Na hypermarket TESCO v Malackách sa tešili nielen obyvatelia mesta, ale aj širšieho regiónu Záhoria. Otvorenie sprevádzala doslova davová psychóza a amatérske videozáznamy z tlačenice po akcii u konkurencie v Malackách obleteli mediálny priestor celého Slovenska. Menej pozornosti ako výhodným nákupom sme doteraz venovali okoliu areálu TESCA. Okolité pozemky a priľahlé parkoviská sú sčasti v majetku spoločnosti, ktorá je aj povinná primerane sa o ne starať.

Od začiatku vyzerali sľubne vysadené ostrovčeky, po stranách parkoviska stromoradia nových stromčekov a oproti ostatným hypermarketom v Malackách celkovo väčší priestor venovaný zeleni. Práve táto zeleň začína byť Malačanom tŕňom v roku, lebo vyzerá, že sa o ňu nikto nestará. Vysoká burina okolo budovy a chodníkov, ale aj priamo v záhonoch, nie je veru ozdobou mesta a vôbec nešľachtí dobré meno spoločnosti.

„Tu sa ešte nikdy od otvorenia nekosilo,“ hovorí jeden z kritikov. Záhony zostávajú dlhodobo suché a možno aj nedostatok vlahy je dôvodom, pre ktorý celé jedno stromoradie nových stromčekov nezvratne uschlo. A možno išlo o nevhodne vysadené či nezdravé stromy, ktoré by sa v rámci záruky dali nahradiť novými. Kto to však zistí? Stará sa vôbec niekto o zeleň okolo TESCA v Malackách? Všíma si niekto jej súčasný žalostný stav?

Otázky sme adresovali hovorcovi spoločnosti Petrovi Sklenářovi a o odpovede sa s vami podelíme hneď po ich doručení na adresu redakcie mestských médií. Hoci ani mesto samo nemá pre finančné i personálne problémy všade ideálny poriadok, jeho obyvatelia majú právo chcieť od komerčnej spoločnosti, do ktorej prinášajú nemálo zo svojich peňaženiek, príjemné a kultivované prostredie – a to nielen v interiéri a pri nákupoch. Hypermarket a jeho okolie sú už predsa súčasťou mesta.

Text, foto: T. Búbelová
      
Ďalšie
Šport
30. 1. 2023
Záhoráci s výborným vstupom do druhej časti sezóny

            Hádzanári Stupavy a …

Zobraziť celý článok
Šport
27. 1. 2023
Cez víkend pokračuje halová liga mladších žiakov vo futbale

V nedeľu 29. januára vás pozývame do ŠH Malina na futbalové zápasy 3. kola halovej ligy…

Zobraziť celý článok