6. 8. 2012
Teplo láka k vode

Letné teploty sa k nám minulý týždeň vrátili a viacerí s radosťou vybehli na kúpaliská či vodné nádrže v blízkom okolí. Pred časom sme vás informovali, že monitorované vodné plochy v Malých Levároch a Plaveckom Štvrtku sú podľa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva vhodné na kúpanie. 27. júla však vydal Úrad verejného zdravotníctva zákaz na kúpanie v lokalite Veľký Draždiak v Bratislave z dôvodu výskytu cyanobaktérií.

V pondelok 30. júla bolo ale všetko v poriadku, čo potvrdili aj vzorky vody z tohto dátumu. Nás zaujímalo, či zákaz kúpania hrozí aj na štrkoviskách v Malých Levároch či Plaveckom Štvrtku. „Odbery vzoriek vôd preukázali vyhovujúcu kvalitu vody na kúpanie v Malých Levároch i v Plaveckom Štvrtku, voda je teda vhodná na kúpanie,“ povedala hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Bratislave Katarína Nosálová.

„V rámci výkonu štátneho zdravotného dozoru neboli zistené problémy v prevádzkovaní prírodných kúpalísk s povolenou rekreáciou,“ dodala Nosálová.
Malačanom teda nič nebráni stráviť prijemné chvíle na spomínaných vodných plochách. Pre všetkých je tu aj malacké kúpalisko, ktoré v letných mesiacoch otvára svoje brány už od 10.00 h.

Text: N. Slobodová; foto: S. Osuský

Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok