6. 8. 2012
Teplo láka k vode

Letné teploty sa k nám minulý týždeň vrátili a viacerí s radosťou vybehli na kúpaliská či vodné nádrže v blízkom okolí. Pred časom sme vás informovali, že monitorované vodné plochy v Malých Levároch a Plaveckom Štvrtku sú podľa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva vhodné na kúpanie. 27. júla však vydal Úrad verejného zdravotníctva zákaz na kúpanie v lokalite Veľký Draždiak v Bratislave z dôvodu výskytu cyanobaktérií.

V pondelok 30. júla bolo ale všetko v poriadku, čo potvrdili aj vzorky vody z tohto dátumu. Nás zaujímalo, či zákaz kúpania hrozí aj na štrkoviskách v Malých Levároch či Plaveckom Štvrtku. „Odbery vzoriek vôd preukázali vyhovujúcu kvalitu vody na kúpanie v Malých Levároch i v Plaveckom Štvrtku, voda je teda vhodná na kúpanie,“ povedala hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Bratislave Katarína Nosálová.

„V rámci výkonu štátneho zdravotného dozoru neboli zistené problémy v prevádzkovaní prírodných kúpalísk s povolenou rekreáciou,“ dodala Nosálová.
Malačanom teda nič nebráni stráviť prijemné chvíle na spomínaných vodných plochách. Pre všetkých je tu aj malacké kúpalisko, ktoré v letných mesiacoch otvára svoje brány už od 10.00 h.

Text: N. Slobodová; foto: S. Osuský

Ďalšie
Spoločnosť
30. 5. 2023
Spomíname na profesora Antona Gútha

So zármutkom sme prijali správu, že 14. mája tohto roka nás opustil hrdý Záhorák, lekár Anton…

Zobraziť celý článok
Šport
29. 5. 2023
Atléti sa presadzujú aj vonku

Atletická halová sezóna je za nami. Pretekári z AC Malacky úspešne odštartovali preteky na…

Zobraziť celý článok