30. 3. 2012
Teplé počasie otvára zmrzlinárne

Tohtoročný marec je o čosi teplejší ako tie minulé, a to je príležitosť pre zmrzlinárov. Niektorí z nich už majú v týchto dňoch plné ruky práce.
Jadranská zmrzlina je v Malackách legendárna. Rodina pani Marty Ameti ju vyrába už od     1. 5. 1974. Pochutnať si na nej môžete na dvoch miestach v našom meste. V stánku pri ŠH Malina a  v pizzérii Vlóra. Jadranská zmrzlina odštartovala túto sezónu už 21. 3. a v týchto dňoch je otvorená o 10.00 do 18.00. Cez letné mesiace sa otvárací čas posúva od 9.00 do 20.00 h. Tak, ako cena všetkých potravín, aj cena zmrzliny rastie. Zatiaľ čo v minulom roku ste si jadranskú zmrzlinu mohli dopriať za 0,33 €/ 0,3 dcl, dnes už je  to 0,35 €. Obchodníčka nám prezradila, že hlavným dôvodom zvyšovania ceny sú neustále problémy s drobnými mincami, ale taktiež zdraželi všetky suroviny potrebné na výrobu zmrzliny.
Malačanom v týchto dňoch najviac chutí piškótová a jogurtová. Svoju povesť si však zachováva aj tradičná čokoládová. Marta Ameti hovorí, že finančná kríza je cítiť aj v tomto odvetví. „Keď príde päťčlenná rodina, matka si radšej nedá vôbec a deti a otec len po jednom či dvoch kopčekoch.“
Na Hviezdoslavovej ulici za hotelom Tatra ste si v minulosti tiež mohli vychutnať „kopčekovú“ zmrzlinu. Ale dnes už tam stojí pekáreň.
Ďalšiu možnosť však ponúka fastfood Gril Burger oproti hotelu Atrium na Kláštornom námestí. Tam však v týchto dňoch ešte zmrzlinu nedistribuujú. Majiteľ Štefan Michálek sa vyjadril, že prvý raz zmrzlinu ponúknu 5. apríla. Cenu oproti minulému roku obchodník podľa našich informácií nebude meniť. Zmrzlinu si tu môžete dopriať za 0,40 €/0,3 dcl. Výhodou tejto prevádzky je, že taliansku zmrzlinu z prirodných produktov vám tu naservírujú cez víkend aj o polnoci. Otváracie hodiny: Po – Pia 7.00 – 21.00; So – Ne 7.00 – 3.00.
Slasť zo studenej pochúťky ponúka aj cukráreň Hviezda na ul. 1. mája, ktorá je otvorená od pondelka do nedele v čase od 9.00 do 19.30 h. Distribuuje dovážanú zmrzlinu  za cenu 0,33/ 0,3 dcl. Zmrzlina je tu k dispozícii celoročne.
 

Text, foto: N. Slobodová

Ďalšie
Práca
Oznamy
12. 4. 2024
Materská škola hľadá zamestnanca na pozíciu učiteľ/ka

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01  Malacky  informuje o voľnom pracovnom mieste. Názov…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
História
12. 4. 2024
Boli sme sa pozrieť na Enigmu z Malaciek

20. marca sa vBrne začala výstava, ktorej hlavnou hviezdou je stroj Enigma, pochádzajúci zleteckej…

Zobraziť celý článok