30. 3. 2012
Teplé počasie otvára zmrzlinárne

Tohtoročný marec je o čosi teplejší ako tie minulé, a to je príležitosť pre zmrzlinárov. Niektorí z nich už majú v týchto dňoch plné ruky práce.
Jadranská zmrzlina je v Malackách legendárna. Rodina pani Marty Ameti ju vyrába už od     1. 5. 1974. Pochutnať si na nej môžete na dvoch miestach v našom meste. V stánku pri ŠH Malina a  v pizzérii Vlóra. Jadranská zmrzlina odštartovala túto sezónu už 21. 3. a v týchto dňoch je otvorená o 10.00 do 18.00. Cez letné mesiace sa otvárací čas posúva od 9.00 do 20.00 h. Tak, ako cena všetkých potravín, aj cena zmrzliny rastie. Zatiaľ čo v minulom roku ste si jadranskú zmrzlinu mohli dopriať za 0,33 €/ 0,3 dcl, dnes už je  to 0,35 €. Obchodníčka nám prezradila, že hlavným dôvodom zvyšovania ceny sú neustále problémy s drobnými mincami, ale taktiež zdraželi všetky suroviny potrebné na výrobu zmrzliny.
Malačanom v týchto dňoch najviac chutí piškótová a jogurtová. Svoju povesť si však zachováva aj tradičná čokoládová. Marta Ameti hovorí, že finančná kríza je cítiť aj v tomto odvetví. „Keď príde päťčlenná rodina, matka si radšej nedá vôbec a deti a otec len po jednom či dvoch kopčekoch.“
Na Hviezdoslavovej ulici za hotelom Tatra ste si v minulosti tiež mohli vychutnať „kopčekovú“ zmrzlinu. Ale dnes už tam stojí pekáreň.
Ďalšiu možnosť však ponúka fastfood Gril Burger oproti hotelu Atrium na Kláštornom námestí. Tam však v týchto dňoch ešte zmrzlinu nedistribuujú. Majiteľ Štefan Michálek sa vyjadril, že prvý raz zmrzlinu ponúknu 5. apríla. Cenu oproti minulému roku obchodník podľa našich informácií nebude meniť. Zmrzlinu si tu môžete dopriať za 0,40 €/0,3 dcl. Výhodou tejto prevádzky je, že taliansku zmrzlinu z prirodných produktov vám tu naservírujú cez víkend aj o polnoci. Otváracie hodiny: Po – Pia 7.00 – 21.00; So – Ne 7.00 – 3.00.
Slasť zo studenej pochúťky ponúka aj cukráreň Hviezda na ul. 1. mája, ktorá je otvorená od pondelka do nedele v čase od 9.00 do 19.30 h. Distribuuje dovážanú zmrzlinu  za cenu 0,33/ 0,3 dcl. Zmrzlina je tu k dispozícii celoročne.
 

Text, foto: N. Slobodová

Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
Kultúra
2. 2. 2023
Dlhoročná riaditeľka CVČ odchádza do dôchodku

Utorok 31. január bol posledným pracovným dňom pre dlhoročnú riaditeľku Centra voľného času v…

Zobraziť celý článok