17. 8. 2012
Tento víkend si prídu na svoje všetci

Ak ešte nemáte plán na víkend, vyberať si máte naozaj z čoho. Umenie, kultúra, história, šport, zábava – to všetko a mnohé iné ponúka tento víkend. V sobotu prejdú cez Malacky historické autá, v Plaveckom Štvrtku sa bude hodovať a v Bratislave vyvrcholí cyklistická sezóna. V nedeľu pokračuje v Malackách kultúrne leto a v kaštieli na vás čakajú fotografie súťaže Čaro Záhoria.


Historické autá
17. – 18. augusta sa koná už 15. ročník zrazu historických vozidiel – Trnavských 100 km. Historické vozidlá vyštartujú v piatok o 9.30 z Trojičného námestia v Trnave a vydajú sa na 100-kilometrovú jazdu. Prejdú cez Trstín, Bukovú, Plavecký Peter, Šaštín-Stráže, Kúty, Břeclav, Moravský Svätý Ján a približne o 15.20 by prejsť aj centrom Malaciek.
Príďte si zaspomínať na staré časy! A vy mladší, príďte sa pozrieť na to, ako sa voľakedy jazdilo!

UV festival
17. – 19. augusta sa pri obci Rohožník koná multikultúrne podujatie UV_festival 2012. Myšlienkou festivalu je vyhľadať mladých talentovaných umelcov, podporiť menšinové kultúrne žánre, vytvoriť z návštevníkov festivalu jeho spolutvorcov a dať umelcom a neumelcom priestor na prezentáciu.

Hody a dožinkové slávnosti
Tento víkend sa bude hodovať v Plaveckom Štvrtku aj v Stupave. U našich susedov na vás čaká folklór aj jadranská hudba, v Stupave ľudová a cimbalová hudba. V Plaveckom Mikuláši organizujú zase dožinkové slávnosti s pečením.

Letný piknik v Zámockom parku
V nedeľu pokračuje malacké kultúrne leto. Tešiť sa môžete na tvorivé dielne pre deti, skákací hrad, Ufúľanú rozprávku a muzičku Romanika, ktorá má v repertoári všetko od šansónu po tragickú komiku.

 

Viac o akciách v meste a okolí nájdete v KALENDÁRI PODUJATÍ, ktorý spracúva Turisticko-informačná kancelára mesta Malacky:

http://www.malacky.sk/index.php?page=kalendar 

Ďalšie
Šport
18. 4. 2024
Stolnotenisová mládež boduje

Stolnotenisová mládež sa za ostatné týždne zúčastnila dvoch turnajov. Spomedzi reprezentantiek a…

Zobraziť celý článok
Šport
17. 4. 2024
Záhoráci budú bojovať v skupine o 5. – 8. miesto. S Považskou Bystricou…

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s…

Zobraziť celý článok