17. 1. 2013
Tento víkend bude v Malackách prevažne divadelný

V sobotu 19. januára odohrajú divadelníci z Divadla na hambálku hru „Stálo ti to zlato za to?“.  Komédia z malebnej dedinky na Záhorí rozpráva o tom, čo sa stane, keď sa na hodoch stretnú dve znepriatelené susedské rodiny. Do ich odvekých sporov sa zamontuje ešte „poklad z neba“, ktorý spadne do spoločnej záhrady. Podarí sa vzájomnou náklonnosťou dvoch členov znepriatelených rodín odvrátiť hrozbu doživotnej nenávisti? 

Pre deti je pripravená tradičná „Rozprávková nedeľa“ spojená s tvorivou dielňou. Divadlo Piki v rozprávke “O deviatich mesiačikoch“ vysvetlí deťom ako prichádzajú na svet. Na budúci mesiac,  17. februára,  je pripravené pokračovanie tejto rozprávky „ Keď mama nie je doma“. Rozprávky sú určené pre deti od troch rokov, takže rodičia neváhajte a navštívte so svojimi ratolesťami tieto predstavenia. 

Kultúrno-historické objekty, ktoré získali ocenenie v súťaži Ministerstva kultúry SR „Kultúrna pamiatka roka“, si teraz môžete prezrieť v Malackom kaštieli na výstave Kultúrna pamiatka roka. Putovná výstava veľkoformátových fotografií/obrazov všetkých nielen ocenených, ale aj nominovaných pamiatok potrvá do 27. januára. Navštíviť ju môžete vo štvrtok a piatok od 16.30 – 18.00 h a v sobotu a v nedeľu 15.00 – 17.00 h. V iných časoch je návšteva možná len na objednávku (034/772 23 87)

Kino Záhoran pripravilo na tento víkend dva filmové tituly.  Dlhoočakávaný film „The Master“  o zakladateľovi scientologickej cirkvi L. Ronovi Hubbardovi a slovenský film „Miluj ma alebo odíď“.  Ide o drámu zo súčasnosti, kde sa odohráva trojuholník lásky, príťažlivosti a nenávisti.

Viac informácií o kultúrnych a športových podujatiach v meste a blízkom okolí nájdete v „Kalendári podujatí“ na webovej stránke mesta alebo v Turisticko – informačnej kancelárii mesta Malacky.

– TIK –

Kalendár podujatí pripravuje Turisticko-informačná kancelária  – KALENDÁR

Ďalšie
Práca
Oznamy
17. 5. 2024
Voľné pracovné miesto na MsÚ: samostatný odborný referent územného plánovania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky s názvom: Samostatný…

Zobraziť celý článok
Školstvo
Práca
Oznamy
16. 5. 2024
Štyri voľné pracovné miesta v materskej škole

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01 Malacky, informuje o štyroch voľných pracovných miestach.…

Zobraziť celý článok