18. 12. 2013
TEKOS: Na zimu sme pripravení
TEKOS, s. r. o., spoločnosť so stopercentnou účasťou Mesta Malacky v tomto roku zainvestovala do nového strojového vybavenia, ktoré okrem iného skvalitní aj zimnú údržbu a pomôže v boji so snehom – keď napadne… „Na jar sme kúpili multifunkčný žací stroj KUBOTA G23, ktorý sa používa na kosenie a v jeseni na zber lístia. Teraz je vybavený snehovou radlicou na odhŕnanie snehu z chodníkov,“ povedal riaditeľ spoločnosti V. Balúch. Cena tohto stroja navýšená o kabínu, predný záves a radlicu sa vyšplhala na 20 320 € bez DPH.

V strojovom parku spoločnosti TEKOS, s. r. o. však na jeseň tohto roka pribudol aj traktor KUBOTA M9540 s radlicou. Jeho cena vrátane radlice je 34 850 € bez DPH. „Ten postupne úplne nahradí najstarší traktor, ku ktorému sme však zatiaľ, kým je funkčný, pripojili aspoň novú radlicu,“ vysvetlil V. Balúch. Okrem toho sú k dispozícii dva nakladače značky LOCUST 903, pričom k jednému je pripojená snehová radlica s hydraulickým natáčaním a s gumeným britom chrániacim proti nárazu do prečnievajúcich predmetov, ktoré nie sú pod snehom viditeľné.

„Stará technika je opravená a funkčná, takže v zime môže na naše cesty vyraziť malý sypač Multicar M 25, ale aj veľký sypač ŠKODA 706. K dispozícii sú dva traktory ZETOR s novými radlicami a nákladné vozidlo,“ vymenoval možnosti firmy riaditeľ V. Balúch. Vo dvore firmy je pripravený aj inertný posypový materiál, pretože v Malackách sa cesty nesolia, ale posýpajú kamienkovou drvinou. Nie je však pripravená len technika a materiál, ale aj pracovníci mesta, ktorí zimnú údržbu vykonávajú.

Text, foto: Tatiana Búbelová

 
Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok