23. 8. 2019
Talentovaná speváčka z Malaciek Agi Hlavenková vydáva svoj prvý singel
Mladá speváčka Agi Hlavenková (písali sme o nej tu https://www.malacky.sk/index.php?page=clanok_cely&id=9048)  predstavila svoj premiérový singel s názvom Vesmír. Prvýkrát zaujala v súťaži Česko Slovensko má talent, v ktorej skončila tesne pred semifinále. Táto skúsenosť a pozitívne ohlasy poroty či divákov ju však povzbudili a naviedli na hudobnú kariéru. Dnes už má svoju kapelu, s ktorou aktívne koncertuje. Agi skladbu Vesmír vydáva ako sólový projekt. Text aj hudbu zložila sama ešte v januári 2018. Popový singel s prvkami jazzu vydala spoločne s videoklipom natočeným v Pálffyovskom kaštieli v Malackách.
 
Zrodila sa náhodou
Pieseň je vnútorným vyznaním a vyjadrením k dnešnému svetu. Jej zrod bol pomerne netypický. Vznikla pri hre, v ktorej ju kamarátka vyzvala v skladaní na tému vesmír. „Námet som vtedy pojala po svojom. Do tvorby som vložila svoje vtedajšie pocity.“
 
Nie je jediná
Agáta sa vo svojom vesmíre snaží uvoľniť od zbytočných spoločenských tlakov a pravidiel. „Pieseň znázorňuje všetko to, čo je vo mne. Hoci sa ma okolitý svet snaží rôznymi spôsobmi ovplyvniť a oklamať, môj vesmír mi nikto nevezme.“ Uniká do neho vo voľných chvíľach. Zároveň nie je jedinou, ktorá to tak cíti. Pozvanie do klipu prijalo niekoľko jej známych, ktorí zdieľajú myšlienku skladby. Na nahrávke však znie iba Agin autentický hlas.
 
Klape jej to s kapelou
V súčasnosti Agi hráva so svojou kapelou. Mladé zoskupenie prináša na koncerty vlastné skladby v slovenčine, ale aj angličtine. Tvorbu chcú v budúcnosti pretaviť aj do prvého albumu. „Hrávame prevažne v okolí Bratislavy. Postupne sa dostávame aj do iných kútov Slovenska. Toto leto sme napríklad navštívili Banskú Štiavnicu alebo Brezno.“ Najbližší koncert odohrajú 15.9. na Dobrom trhu v Bratislave.
 
Úspech v Talente
Agi sa predstavila v poslednej sérii súťaže Česko Slovensko má talent. Skladbu Valerie sa snažila precítiť tak ako jej vzor Amy Winehouse. Mladá speváčka svojím vystúpením zdvihla divákov zo stoličiek a vyslúžila si standing ovation. „Vy takmer spĺňate to, ako by mal vyzerať víťaz tohtoročného Talentu. Hľadám vás,“ hodnotil Agi Jaro Slávik. „Prečo takmer?“ Ohradila sa následne Marta Jandová. Agi síce dostala štyrikrát áno, ale v silnej speváckej konkurencii ju producenti šou ďalej neposunuli. Táto skúsenosť ju však povzbudila a usmernila k jej ďalšiemu hudobnému rozvoju.
 
Debutový singel Vesmír – klip si môžete pozrieť tu https://www.youtube.com/watch?v=wwWNeJXaisE

-red-
Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok