3. 12. 2009
Systémový dom oficiálne otvorený

Elastogran, dcérska spoločnosť skupiny BASF, slávnostne otvorila svoj najnovší a najmodernejší systémový dom na Priemyselnej ulici v Malackách. Spoločnosť, ktorá na trhu pôsobí už 40 rokov, zamestnáva 95-tisíc zamestnancov v 170 krajinách sveta. Zaoberá sa výrobou polyuretánu, ktorý tvorí súčasť nášho každodenného života. Používa sa na zatepľovanie domov, tvoria sa z neho chodníky a široké využitie našiel aj v automobilovom priemysle, napríklad na volantoch či sedačkách vozidiel.

Slávnostného ceremoniálu sa zúčastnilo asi 200 pozvaných hostí, k slovu sa dostali Dušan Čaplovič, podpredseda vlády SR, Uwe Hartwig, viceprezident skupiny Polyurethanes Europe, Jonathan Mawbey, výkonný riaditeľ Elastogran Slovensko a Jozef Ondrejka, primátor mesta. Súčasťou ceremoniálu odohrávajúceho sa priamo v priestoroch budúcej výroby bolo aj dych vyrážajúce vystúpenie
tanečno-akrobatickej skupiny Argolla. Na záver si primátor J. Ondrejka pripravil prekvapenie. Priamo pred očami prítomných odovzdal výkonnému riaditeľovi kolaudačné rozhodnutie.

„Keďže všetko potrebné už máme, v pondelok 7. decembra by sme mali začať pracovať,“ informoval Ján Fratrič, vedúci predaja pre polyuretány. „Produkciu by sme chceli spustiť o dva týždne, stihli sme osloviť už 22 zákazníkov,“ vysvetľuje. Keďže polyuretán vzniká chemickou reakciou, jeho výroba vyvoláva isté obavy. Výroba však údajne nemá vplyv na životné prostredie. „Aj keby sa hocičo vnútri systémového domu stalo, keby sa čokoľvek vylialo, dom je stavaný tak, že tvorí akúsi záchytnú vaňu. Von sa nedostane nič,“ rozptýlil obavy J. Fratrič. 

Spoločnosť zatiaľ priniesla pracovné miesta pre 20 zamestnancov. Nájdete tu oddelenie odbytu, technických služieb, výroby – a čo je najzaujímavejšie, aj laboratórium. Ide o firmu s obrovským potenciálom, keďže BASF je najväčšia chemická firma na svete.

Text, foto: Simona Šípová

 

Ďalšie
Práca
Oznamy
17. 5. 2024
Voľné pracovné miesto na MsÚ: samostatný odborný referent územného plánovania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky s názvom: Samostatný…

Zobraziť celý článok
Školstvo
Práca
Oznamy
16. 5. 2024
Štyri voľné pracovné miesta v materskej škole

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01 Malacky, informuje o štyroch voľných pracovných miestach.…

Zobraziť celý článok